☰ menu

Zima w mieście 2011 – ferie w Łodzi

pon.-pon.
17.01-31.01.2011

15 stycznia – 30 stycznia 2011 r.

Manufaktura na ferie

Dzieciaki niecierpliwie czekają już na ferie zimowe. Manufaktura jak zwykle postara się, żeby mogły jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas. Bez względu na to czy wolimy naukę, zabawę czy sport – każdy  znajdzie tu coś dla siebie.

W tym roku ferie zimowe zaczynają się w Łódzkiem wcześnie. Uczniowie z naszego regionu zaczną zimowy wypoczynek już 17 stycznia 2011. W Manufakturze ferie rozpoczną się już 15 stycznia otwartą dwudniową imprezą z LEGO.

Dla szczególnie ciekawych świata Eksperymentarium przygotowało dwa turnusy półkolonii "Ferie z Einsteinem". Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-14 lat, a zajęcia odbywają się w godzinach 10.00 – 15.00. Tygodniowy turnus kosztuje 290 zł/ dziecko. Cena obejmuje jednodaniowy obiad, opiekę doświadczonych animatorów oraz wycieczki do ciekawych miejsc Manufaktury. Podczas zajęć tematycznych dzieciaki będą mogły zgłębić tajniki podstaw fizyki i odkryć tajemnice starożytnego Egiptu. Po nauce przyjdzie czas na gry na Arenie Laser Games czy wyścigi zdalnie sterowanymi pojazdami. Istnieje możliwość zapisania dziecka na jeden lub kilka dni półkolonijnych.

Naukowo i interesująco będzie też w Akwarium w Manufakturze. W tutejszych zbiornikach, wiernie przedstawione są naturalne, podwodne krajobrazy całego świata wraz z ich mieszkańcami. Do najciekawszych należy fragment zalanego lasu w Amazonii z ogromnym stadem kilkuset neonów czerwonych, afrykańskie jeziora z Wielkiej Doliny Ryftowej czy rozlewiska Orinoko, penetrowane przez krwiożercze piranie. Na ferie Akwarium proponuje za 5 zł od osoby trwające 45 minut zwiedzanie grupowe (pow. 10 osób) z przewodnikiem albo droższe o złotówkę zwiedzanie grupowe połączone z warsztatami „Podwodny świat od A do Z". W czasie tych zajęć mali odkrywcy poznają litery alfabetu poprzez nazwy podwodnych organizmów. Zwiedzanie i warsztaty trwają 1,5 godz.

Pełne energii dzieciaki mogą wyszaleć się w kręgielni Grakula. Wszyscy, którzy nie ukończyli szesnastego roku życia za grę zapłacą tylko 4 zł. Przyszli mistrzowie kręgli będą mogli sprawdzić się w tej dyscyplinie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 18.00

Specjalną ofertę dla dzieci, które lubią wyzwania, ma centrum wspinaczkowe. Stratosfera zaprasza dziecięce i młodzieżowe grupy zorganizowane (powyżej 6 osób) na krótki kurs wspinaczkowy. Po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz technikami wspinania każdy uczestnik będzie mógł wejść na trzy ścianki o różnym stopniu trudności. Koszt zajęć to 10 zł od osoby, cena obejmuje wstęp, wypożyczenie sprzętu i opiekę instruktora. Dla opiekunów wstęp gratis.

Tych, którzy w dniach 15-30 stycznia odwiedzą Muzeum Fabryki czeka niespodzianka w postaci gry ekonomicznej „Podróże po Łodzi w czasie i przestrzeni". W muzeum zostanie wystawiona ogromna plansza przedstawiająca plan Łodzi z końca XIX wieku. Gracze dostaną zadania do wykonania oraz zagadki związane z historią i życiem miasta oraz jego znanymi mieszkańcami. Gra adresowana jest zarówno do grup zorganizowanych jak i indywidualnych odwiedzających, jedynym warunkiem jest wykupienie biletu na ekspozycję.

Z myślą o zorganizowanych grupach swoją ofertę przygotowała też Kinderplaneta w Manufakturze. Dla grupy minimum dziesięcioosobowej jedna godzina zabawy kosztuje 7 zł, dwie – 8 zł, a trzy – 10 zł/osobę. Na każdego opiekuna czekać będzie kawa, herbata i ciastko.

W ferie nie tylko najmłodszych przyjmie też lodowisko. Wypożyczenie łyżew to koszt 5 złotych. Wejście na lód kosztuje natomiast 4 złote.

Mocnym  akcentem na koniec ferii będzie kolejna odsłona game session The Future is Now. W ostatni weekend ferii fani gier komputerowych zmierzą się znów w turniejach i powalczą o nagrody.

Dzieciaki niecierpliwie czekają już na ferie zimowe. Manufaktura jak zwykle postara się, żeby mogły jak najlepiej wykorzystać swój wolny czas. Bez względu na to czy wolimy naukę, zabawę czy sport – każdy  znajdzie tu coś dla siebie!

Serdecznie zapraszamy!

www.manufaktura.com