☰ menu

II turnus: 25.01.2016 – 29.01.016

Godzina: 8:00 – 17:00
Wiek: 6-10 lat
Cena: 490 zł (przy zapisach prosimy o wpłatę zaliczki w kwocie 240zł)
Prowadzenie: Agata Heymann, Aleksandra Jaraszkiewicz
Zapisy i więcej informacji: kids@concordiadesign.pl

Już tradycyjnie Concordia Design zaprasza najmłodszych na kreatywne, zimowe ferie. Jak co roku będzie to inspirujący i kreatywny czas. Organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły: zaprojektowano specjalne, dziecięce menu i zaproszono do współpracy ciekawe, poznańskie instytucje, których zazwyczaj nie można podglądać „zza kulis" : np. Radio Merkury, strażacką remizę czy Teatr Tańca. Dlaczego? Bo Poznań nieustannie fascynuje i zaskakuje! Także w tym roku dzieci będą odkrywać słuchać, oglądać i doświadczać miasta. Elementem, którego nie mogło zabraknąć będzie oczywiście projektowanie i ciekawe warsztaty z nim związane. Temat przewodni to teatr miejski, role mieszkańców miasta i ich zawody, scenografia ulic, uliczny dźwięk i ruch. Dzieci będą pracować i odkrywać w grupie, ale także przezywać samodzielne przygody.

Dzieci poznają to, co w mieście najstarsze i to, co nowe. Zajrzą w miejsca, obok których często przechodzą nie zauważając ich piękna, potencjału i znaczenia. Punktem kulminacyjnym będzie wspólnie stworzony spektakl dla rodziców i gości. Oczywiście nie zabraknie też ruchu, muzyki i kreatywnych zabaw. Poszukiwacze Miejskich przygód, przybywajcie!

Tygodniowy plan warsztatów i wędrówek po mieście przedstawia się następująco:
Poniedziałek: Rezerwat Archeologiczny Genius Loci i odkrywanie starych zabudowań na Ostrowie Tumskim.
Wtorek: Wycieczka do remizy strażackiej.
Środa: Wchodzimy na taras widokowy. Jak wygląda miasto z góry?
Czwartek: Z wizytą w Radio Merkury.
Piątek: Teatr Muzyczny. Spektakl dla rodziców.

Plan dnia:
Od 8.00 – gry i zabawy ruchowo-twórcze