☰ menu

zbiórka krwi dla dzieci w całej Polsce

sob.
16.04.2011

sobota 16.04.2011
godz. 10:00-16:00

Motocykliści dzieciom. MOTOSERCE 2011

Wszyscy wiemy, że krew jest darem życia, jednak wciąż brakuje dawców. Motocykliści – organizatorzy akcji MOTOSERCE od kilku lat próbują to zmienić.  W najbliższą sobotę (16 kwietnia) w całej Polsce odbędzie się jednoczesna zbiórka krwi dla dzieci. W Łodzi spotykamy się w Manufakturze – będą motocykle, pokazy i koncert zespołu IRA.

„MOTOSERCE” to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

– Naszą akcją chcemy zwrócić uwagę na problem braku krwi w polskich szpitalach – mówią organizatorzy. – Ale chcemy też, żeby 16 kwietnia całe rodziny, mogły spędzić czas w miłej atmosferze dlatego przygotowaliśmy sporo atrakcji.

To dlatego, że MOTOSERCE dedykowane jest przede wszystkim dzieciom   stąd występy zespołów dziecięcych, liczne konkursy dla najmłodszych. Nie zabraknie też propozycji dla dorosłych –  będą pokazy udzielania pierwszej pomocy PCK, pokazy strażackie, parada motocyklowa ulicami Łodzi, a wieczorem o godz. 19:00 występ zespołu IRA. Najważniejsza jest jednak zbiórka krwi, dlatego na rynku Manufaktury będzie można oddać krew. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi będzie czekał na chętnych krwiodawców w godzinach: 10:00-16:00. W ubiegłym roku podczas akcji, 62 osoby oddały 27 litrów krwi.

Współorganizatorem Akcji jest Polski Czerwony Krzyż. W całym kraju ponad dwa tysiące osób będzie pracowało nad pozyskaniem jak największej liczby chętnych do oddania krwi. Akcja organizowana jest już po raz trzeci. Wszelkie informacje o organizowanych akcjach w poszczególnych miastach można sprawdzać na stronie www.motoserce.pl.

Kto może oddać krew?

www.manufaktura.com