☰ menu

Żuławy w Elblągu
niedz.
08.05.2016
W holu głównym Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaplanowano mini targi, gdzie na stoiskach czekać będą na odwiedzających pasjonaci Żuław i osoby aktywnie na tym terenie działające, dzielące się swoją wiedzą, ale i przygotowanymi przez siebie regionalnymi specjałami. Przewidziane są również krótkie prezentacje znawców tematów, związanych z tą krainą w Sali Kameralnej Kina Światowid.

– W czasie spotkania nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych odkrywców Żuław – mówi Urszula Jatkowska z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. – Zapraszamy już od godz. 11.00 bo warto poznać bogactwo tego regionu najpierw w Elblągu, a później na miejscu, na Żuławach korzystając z wakacyjnego wypoczynku.

Program:

Hol główny:

11.00 – Otwarcie spotkania. Powitanie.

Łukasz Kępski, Degustacja Machandla „Tradycyjny trunek żuławski i jego reaktywacja”

Sala Kameralna Kina Światowid:
11:20 – Gmina Elbląg, Prezentacja wydarzeń
11:30 – Mariola Mika, Jak działa Żuławski Park Historyczny?, Marzena Bernacka- Basek, Edukacja w Żuławskim Parku Historycznym
11:40 – Gmina Nowy Dwór Gdański, Prezentacja wydarzeń
11:50 – Jacek Opitz, Historia żuławskiego serowarstwa
12:00 – Marek Opitz, Jak przenosi się domy podcieniowe?
12:10 – Jacek Gross, Jak to jest z najniższym miejscem w Polsce?
12:20 – „Nasze Żuławy”, Owoce żuławskiej pasji
12:30 – Ewa Malinowska, Szwedzka pomoc dla Pomorza po II wojnie światowej- najnowszy projekt Fundacji Bowke
12:45 – Agnieszka Jarzębska i Urszula Jatkowska, CSE „Światowid” w Elblągu, Z krainy Wiatraków do Internetu
12:55 – Gmina Nowy Staw, Prezentacja wydarzeń