Gra została podzielona na dwie części. Od 4 do 7 czerwca w grze mogą wziąć udział zorganizowane grupy szkolne, a 8 czerwca gra będzie dostępna dla szerokiej publiczności. Rozgrywka przeznaczona jest dla osób w wieku 12+.
8 kwietnia odbędzie się również gra terenowa „Trudne słowa – prosta sprawa”, przeznaczona dla dzieci, które ukończyły 6. rok życia.
W obu wariantach gra jest bezpłatna, jednak udział szkół musi zostać poprzedzony rezerwacją. Rezerwacje szkół prosimy kierować na adres: oferta.edu@muzhp.pl lub pod numerami telefonu 22 211 90 47 oraz 22 211 90 49.
4-7 czerwca, gra dla szkół – Zapisy są wciąż otwarte!
Od 4 do 7 czerwca na obszarze od pl. Konstytucji do parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie rozgrywa się gra miejska „Wybory 1989″, która pozwoli uczniom na poznanie kontekstu historycznego wyborów w 1989 roku.
Uczestnicy wejdą w rolę młodego warszawiaka, dla którego będą to pierwsze wybory, a fabuła sprawi, że na chwilę poczuje się jak ówczesny mieszkaniec stolicy. Mechanika gry została zaprojektowana, tak by dostarczyć ok. dwóch godzin nauki poprzez zabawę. W przestrzeni miasta znajdzie się 5 punktów (w tym punkt startowy) oraz 20 zadań miejskich. Lokalizacje wszystkich zadań naniesiono na mapę znajdującą się na karcie gry. Zadaniem gracza jest poznanie postaci kandydatów na senatorów, skompletowanie ich nazwisk na karcie do głosowania oraz podjęcie decyzji, na którego z nich oddać swój głos. Czasem uzyskanie informacji może wymagać rozwiązania prostej łamigłówki lub zagadki. Na uczestników gry, którym uda się skompletować karty do głosowania czekają drobne upominki. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.
8 czerwca – sobota, gry otwarte
Dla wszystkich
W sobotę 8 czerwca wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w powyżej opisanej grze „Wybory 1989″
Dla dzieci „TRUDNE SŁOWA – PROSTA SPRAWA”
Dzieci od 6. roku życia zapraszamy do udziału w grze terenowej „Trudne słowa, prosta sprawa”. Towarzyszką zabawy będzie mała Ula, której tata jest senatorem. Na uczestników czeka pięć punktów rozmieszczonych w przestrzeni parkowej. Wykonując nieskomplikowane zadania, dzieci poznają znaczenie trudnych słów dotyczących funkcjonowania parlamentu. Młodzi gracze będą m.in. próbowali pozyskać jak największe poparcie dla swojego projektu. Wśród zadań znajdą różnorodne zagadki i układanki. Finałem gry będzie wizyta w Senacie RP.
Zapraszamy od godziny 11.00 do godziny 17.00 do Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.
Gry organizowane 8 czerwca są otwarte dla wszystkich i całkowicie bezpłatne. Nie są wymagane zapisy. Dla uczestników przygotowano także wizytę w Senacie RP oraz fotobudkę.
Organizatorzy: Senat Rzeczypospolitej Polskiej, Muzeum Historii Polski
Partner: Fundacja PGNiG im. I. Łukasiewicza.