☰ menu

Zakrzów w centrum wydarzeń

sob.
21.04.2012

 

W programie znalazły się m.in. warsztaty artystyczne, podczas których będzie można wykonać własną maskotkę, zajęcia kulinarne i spotkanie dotyczące zdrowego odżywiania, zabawy ogólnorozwojowe dla najmłodszych dzieci, wykłady dla rodziców i konsultacje z położną. Chętni będą mogli również pograć na afrykańskich bębnach djembe i wziąć udział w nauce chustowania. Udział w warsztatach organizowanych w ramach Dnia Otwartego jest bezpłatny. Wystarczy zapisać się mailowo lub telefonicznie (biuro@zakrzowska29.pl, 784 193 312).

– Zakrzowska 29 to nasz pomysł na ożywienie północnej części Wrocławia. – mówi Agnieszka Kaczor, jedna z założycielek Centrum. – Na Zakrzowie, czy nawet na Psim Polu brakuje miejsca, do którego mogliby się wybrać rodzice z dziećmi. U nas każdy znajdzie coś dla siebie – zajęcia dla najmłodszych, opieka na godziny, warsztaty plastyczne, kulinarne i fotograficzne, szkoła rodzenia i joga to tylko cześć naszej oferty. Zakrzowska 29 to także miejsce przyjazne rodzinie. Same jesteśmy mamami, więc wiemy, jak ważna jest możliwość nakarmienia lub przewinięcia dziecka w miejscu, do którego się wybieramy. Mamy nadzieję, że u nas wszyscy będą czuli się jak u siebie – dodaje.

Więcej informacji o Centrum Inicjatyw Wszelakich – Zakrzowska 29 oraz pełen program Dnia Otwartego można znaleźć na stronie www.zakrzowska29.pl oraz na www.facebook.com/Zakrzowska29

PROGRAM DNIA OTWARTEGO

10.00 – 12.00 oraz 14.00 – 16.00 ZRÓB Z NAMI SWOJĄ MASKOTKĘ
Prowadzenie: Agnieszka Makowczyńska, twórcza MAMA

Dzieci uwielbiają Przytulanki. Podczas Dnia Otwartego, pod okiem maskotkowego eksperta będzie można samemu uszyć przytulanki z bezpiecznych dla dzieci materiałów, z wypełnieniem, które można wyprać. Możemy tworzyć tradycyjne misie, ale również nowe nietypowe rozwiązania, a la "pan metka"

10.00 – 14.00 CHUSTONOSZENIE
Prowadzenie: Marzena Rieting, zachustowani.pl

podczas spotkania w kawiarence będzie można zyskać informacje o rodzajach chust oraz poznać metody wiązania

10.30 – 12.00 "ZROZUMIEĆ DZIECKO" – wykład dla rodziców
Prowadzenie: Liwia Pawlik, trener metody Thomasa Gordona

Spotkanie, które stanowi wstęp do poznania metody komunikacji dr Thomasa Gordona, trzykrotnie nominowanego do Pokojowej Nagrody Nobla. Rodzice, którzy stosują metodę Gordona, czyli model wychowania i komunikowania się w rodzinach bez przegranych, zyskują nowe umiejętności, budują zdrowsze i bardziej satysfakcjonujące relacje z własnymi dziećmi, dowodząc swego pozytywnego nastawienia wobec nich i również wobec samych siebie.

10.15 – 10.45 ZAJĘCIA STYMULUJĄCE ROZWÓJ NIEMOWLAKA (dzieci od 4 do 9 miesiąca)
11.00 – 11.30 ZAJĘCIA STYMULUJĄCE ROZWÓJ NIEMOWLAKA (dzieci od 9 do 15 miesiąca)
Prowadzenie: Agnieszka Mazur, pedagog

Treścią zajęć są zabawy pobudzające zmysł węchu, słuchu, wzroku, dotyku oraz zmysł równowagi. W trakcie zajęć dzieci poznają zapachy owoców, warzyw, przypraw, słuchają muzyki, śpiewają i grają wraz z rodzicami na mini instrumentach. Bawią się czytając czarno-białe książki, poznają różnorakie faktury. Zajęcia wspomagają budowanie więzi dziecka z rodzicami poprzez doświadczenia dotyku podczas wesołych masażyków i kołysania w chustach.

10.30 – 12.00 oraz 12.15 – 13.45 WESOŁA MATEMATYKA (dzieci 4-7 lat)
Prowadzenie: Katarzyna Włochowicz, Anna Murzyn – Romańczuk, Edurado

Podczas warsztatu uczestnicy, pod okiem prowadzących z Edurado, zamienią się w poszukiwaczy figur, pogimnastykują swój umysł, zrobią obrazy niczym Picasso, będą szacować ile waży koń, a może nawet słoń, przeniosą się do magicznego warzywniaka na zakupy, ułożą matematyczne puzzle i nie tylko…

11.00 – 14.00 ODKRYWAMY KULINARNE TALENTY
Prowadzenie: Gabrysia Ryczek, dietetyk z Vita Catering

każdy kto przyjdzie na Zakrzowską29 pomiędzy 11.00 a 14.00 nauczy się jak zrobić kolorowe naleśniki oraz wspaniłle muffiny

12.00 – 14.00 Zapytaj położną

Spotkanie z położną Grażyną Bliger dla rodziców oczekujących na narodziny dziecka (każdy kto przyjdzie w tych godzinach na Zakrzowską29, będzie mógł porozmawiać o swoich wątpliwościach i obawach związanych z powiększeniem rodziny)

13.00 – 13.40 MUZYCZNE IGRASZKI (dzieci 6-18 m-cy)
Prowadzenie: Adela Jakielaszek, Zabawianki

Zajęcia rozwijające inteligencję muzyczną dzieci poprzez kontakt z dużą różnorodnością stylów, tonalności, metrum i rytmów. Bawimy się muzyką poznając różne motywy muzyczne i obrazując je spontanicznym ruchem. Wykorzystujemy do tego chustki, piórka, piłki i szarfy. Pojawia się wiele zabaw ruchowych i rytmicznych z instrumentami . Nie zabraknie też znanych i mniej znanych piosenek i rytmiczanek. Ponieważ dzieci w tym wieku krótko koncentrują uwagę zabawy szybko się zmieniają. Nie zaniedbujemy też pobudzania wszystkich zmysłów – wzroku, dotyku czy węchu. Zapraszamy rodziców do uczestnictwa i wspólnego śpiewania.

14.00 – 14.45 NIEZWYKŁY ŚWIAT MRÓWEK (dzieci 4-6 lat)
Prowadzenie: Adela Jakielaszek, Zabawianki

Zajęcia, których celem jest pogłębienie wiedzy uczestników o naturze zarówno roślinach, zwierzętach jak i pogodzie i zjawiskach chemicznych. Podczas zajęć będziemy poznawać zwyczaje zwierząt, prowadzić obserwacje oraz proste eksperymenty. Dowiemy się m.in. gdzie mieszkają mrówki, co jedzą i jak to jest nosić rożne rzeczy jak się nie ma rąk.

14.15 – 15.15 PODRÓŻ PRZEZ DZIKĄ AFRYKĘ PRZY AKOMPANIAMENCIE BĘBNA DJEMBE (dzieci 3-6 lat)
Prowadzenie: Marta Kierzkowska – Grzybek, www.sattwa.orq.pl

Podczas zajęć posłuchamy opowieści o Saharze i Kilimandżaro, poznamy podstawowe zwroty w języku Suahili. Nauczymy się podstawowego rytmu na bębnie djembe i zatańczymy afrykański taniec Jumbo Bwana. Poznamy smaki i zapachy Afryki , a na koniec stworzymy niebanalne maski afrykańskie.

15.00 – 16.00 ZABAWY KREATYWNE: "Wiosenna Łąka" (dzieci 1,5 roku – 2 lata)
Prowadzenie: Adela Jakielaszek, Zabawianki

Wiosną wszystko budzi się do życia. Łąki robią się zielone i pojawiają się pierwsze owady. Poznamy biedronki, żuczki i motyle, poszukamy wiosennych kwiatów. Podczas zajęć będziemy latać zwiewnie jak motyle, rosnąć jak wiosenne kwiaty, zaś na zakończenie wykonamy piękną wyklejankę. Celem zajęć jest stymulacja rozwoju poprzez kontakt z różnorodnymi formami plastycznymi, tańca i piosenkami oraz adaptacja do funkcjonowania w grupie rówieśników. Podczas zajęć dzieci są cały czas pod opieką rodziców/opiekunów, których zapraszamy do wspólnej zabawy.

16.15 – 17.15 ODKRYWAM SIEBIE I ŚWIAT: "Szukamy zielonego" (dzieci mówiące)
Prowadzenie: Adela Jakielaszek, Zabawianki

Zapraszamy do wielkiego poszukiwania zielonego podczas wspólnych zabaw z tańcem i piosenką. Na zajęciach dzieci poznają sympatyczną pacynkę Emmę, która opowie im jak na wiosnę zmienia się świat. Obejrzymy pod lupą kiełki i świeże liście. Na zakończenie wykonamy wiosenną wyklejankę. Celem cyklu jest adaptacja dzieci do przebywania w grupie oswojenie ze współdziałaniem z dorosłym (w przyszłości z przedszkolanką). Zajęcia rozwijają umiejętności językowe, kreatywne myślenie, wiedzę o świecie, inteligencję i wrażliwość muzyczną uczestników. Podczas zajęć dzieci sa cały czas pod opieką rodziców/opiekunów, których zapraszamy do wspólnej zabawy.

15.30 – 17.00 O ŻYWIENIU PRZY JEDZENIU: "Posprzątaj siebie na wiosnę"
Prowadzenie: Marta Kierzkowska – Grzybek, www.sattwa.orq.pl

Na spotkaniu dowiesz się, jak się pozbyć uczucia ciężkości, zaparć, wzdęć i schorzeń skóry-zyskując zarazem więcej energii i płaski brzuch. Porozmawiamy o odkwaszaniu i oczyszczaniu organizmu i technikach relaksacyjnych, dowiemy się jak przygotować pyszne kuleczki owsiane i migdałowe oraz ciasto kardamonowe z owocami goji.

 

Exit mobile version