☰ menu

Zajęcia wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Muzeum Miejskim Wrocławia

pon.-pt.
01.07-30.08.2013

Muzeum Historyczne (Pałac Królewski):

„Święci i błogosławieni w dziejach Wrocławia"

• W czasie zajęć dzieci poznają najważniejszych świętych związanych z historią Wrocławia
• Zajęcia odbywają się na wystawie „1000 lat Wrocławia"

„Czy szata zdobi człowieka? Moda od średniowiecznej damy do XIX-wiecznego dżentelmena"

• Na podstawie obrazów i rzeźb z różnych epok, dzieci poznają dzieje dawnego ubioru
• Zajęcia odbywają się na wystawie „1000 lat Wrocławia"

Wyżej wymienione lekcje odbywają się od wtorku do piątku w godz. 10.00-14.00 w Pałacu Królewskim, ul. Kazimierza Wielkiego 35 dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 391-69-40 w. 113. Zajęcia i zwiedzanie wystawy stałej po zajęciach są dla tych grup bezpłatne. Lekcje te są przeznaczone dla uczniów wszystkich klas, trwają ok. 60 min. Dzieci indywidualne mogą dołączyć do grupy.

Muzeum Archeologiczne:

„Moda Epoka Lodowcowa wiosna/lato 10 000 lat p.n.e. Jak ubierali się nasi przodkowie?"

• Poprzez zabytki archeologiczne, dzieci dowiedzą się jak ubierano się od epoki kamienia po wczesne średniowiecze
• Zajęcia odbywają się na wystawie „Śląsk Starożytny"

Wyżej wymieniona lekcja odbywa się od środy do piątku w godz. 10.00-13.00 w Arsenale Miejskim, ul. Cieszyńskiego 9 dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 347-16-96 w. 332. Zajęcia i zwiedzanie placówki po zajęciach są dla tych grup bezpłatne. Lekcja ta jest przeznaczona dla uczniów wszystkich klas, trwa ok. 60 min. Dzieci indywidualne mogą dołączyć do grupy.

Muzeum Sztuki Mieszczańskiej (Stary Ratusz):

„Opowieści Starego Ratusza inspirowane bajkami Ezopa"

• W trakcje zajęć dzieci, podziwiając średniowieczne zworniki Ratusza, wysłuchają ciekawych opowieści o wybranych postaciach ludzkich, zwierzęcych i fantastycznych
• Zabawa w tworzenie wymyślonych przez siebie wizerunków oraz nadawanie im symbolicznych znaczeń

Wyżej wymieniona lekcja odbywa się od środy do piątku w godz. 10.00-14.00 w Starym Ratuszu w Rynku, dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 347-16-96 w. 332. Zajęcia i zwiedzanie placówki po zajęciach są dla tych grup bezpłatne. Lekcja ta jest przeznaczona dla uczniów wszystkich klas, trwa ok. 60 min. Dzieci indywidualne mogą dołączyć do grupy.

Lekcja terenowa:

„Tropem dawnych zawodów utrwalonych w nazwach ulic Starego Miasta"

• Odczytując nazwy z tabliczek podczas spaceru ulicami Wrocławia, dzieci poznają ciekawostki związane z dawnymi zawodami, w tym z cechami rzemieślniczymi
• Przybliżenie roli i znaczenia rynku w średniowiecznych miastach

Spacery te odbywają się od wtorku do piątku w godz. 9.00-12.00 na Starym Mieście we Wrocławiu, dla grup zorganizowanych, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu i godziny zajęć z Działem Pedagogicznym pod numerem telefonu: 071/ 347-16-96 w. 332. Miejsce zbiórki – pomnik Aleksandra Fredry. Zajęcia są dla tych grup bezpłatne. Lekcja ta jest przeznaczona dla uczniów wszystkich klas, trwa ok. 60 min. Dzieci indywidualne mogą dołączyć do grupy.