☰ menu

wt.-niedz.
16.09-12.10.2014

Musical DAnce

-Uczestnicy będą się uczyć tańczyć oraz śpiewać do najbardziej znanych i lubianych utworów musicalowych.
Grupa zaprezentuje na scenie ciekawe i barwne choreografie musicalowe, będące mieszanką różnych rytmów i stylów tanecznych.

Instruktor: Marcin Furga

16.00-17.30 ”Musical Dance” -grupa musicalowa dla dzieci powyżej 10 lat

Koszt: 25 zł/zajęcia

TANIEC IRLANDZKI – Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do Studio Tańca Irlandzkiego DUNMORE na regularne kursy tańca irlandzkiego. Zajęcia prowadzone są wg zasad: rozgrzewka, ćwiczenia techniki oraz kroków, rozciąganie zgodnie z zasadami prawidłowego treningu. Kursy na wszystkich poziomach zaawansowania, w różnych grupach wiekowych prowadzone są przez doświadczoną tancerkę formacji ,,Reelandia"- Annę Skupień. Uczestnicy zajęć mają stały kontakt ze społecznością tancerzy irlandzkich w Polsce
i zagranicą, uczestniczą w pokazach tańca irlandzkiego. A także mają dostęp do informacji o wydarzeniach kulturalnych związanych z muzyką i tańcem irlandzkim. Studio działa pod patronem Delaney Academy of Iris Dance z siedzibą w Londynie. ..

Start od 15 września 2014

poniedziałki:
godz. 17.00-18.30 gr. początkująca
godz. 18.30-20.00 gr. zaawansowana
środy:
godz. 17.00-18.30 gr. początkująca
godz. 18.30-20.00 gr. zaawansowana

opłata:
zajęcia raz w tygodniu: 25 zł/ zajęcia raz w tygodniu
zajęcia dwa razy w tygodniu: 20 zł/ zajęcia dwa razy w tygodniu

Muzyczni Odkrywcy to nowoczesne zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku 6-10 lat.
Łączą one dwa aspekty muzyki:
– tradycyjny – wykorzystujemy instrumenty akustyczne, np. pianino, gitarę, dzwonki chromatyczne, różnego rodzaju instrumenty perkusyjne, a także śpiew i klaskanie;

– technologiczny – bawimy się dźwiękiem, nagrywając go i przetwarzając z pomocą komputera i urządzeń dźwiękowych; wykorzystujemy instrumenty komputerowe
i kolorowe oraz przyjazne dzieciom „kontrolery programów" (pozwalają one wykonywać powyższe operacje bez patrzenia w ekran komputera – chronimy oczy). Wspólnie tworzymy dźwiękowe opowieści!

Stwierdzić, że muzyka – jej słuchanie i wykonywanie – rozwija umysł i wyobraźnię, to już truizm. Kontakt ze sztuką w młodym wieku rozwija kreatywność, łatwość przyswajania nowych informacji, oraz otwartość na doświadczenie . To znakomite narzędzie do wspierania rozwoju naszych małych Muzycznych Odkrywców!

Udział w zajęciach Muzyczni Odkrywcy gwarantuje:
– fascynującą przygodą ze światem nowoczesnej muzyki,
– ćwiczenie wyobraźni,
– połączenie nauki i doskonałej zabawy.

Nasz zespół to doświadczeni nauczyciele – muzycy, pedagodzy i psychologowie. Na co dzień prowadzimy zajęcia w Akademii Dźwięku – nowoczesnej szkole muzycznej dla nieco starszych odbiorców.

Wtorki, godz. 17.30-19.00

Koszt: 160 zł/ miesiąc

Zapraszamy na indywidualne zajęcia gry na instrumentach klawiszowych oraz flecie prostym z Krzysztofem Dąbrowskim.
Zajęcia ruszają już w tym tygodniu. Polecamy!
A już niebawem kolejna odsłona naszych muzycznych instruktorów.

Krzysztof Dąbrowski uczy u nas gry na takich instrumentach, jak keyboard, flet prosty i pianino (dzieci, młodzież i dorośli). Ukończył Górnołużycką Akademię Muzyki Dawnej w Görlitz w klasie fletu prostego i Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie violi da gamba, ma za sobą wiele kursów mistrzowskich, zwłaszcza w zakresie gry na flecie prostym, na violi da gamba i violone.
Obecnie student Uniwersytetu Warszawskiego w Instytucie Muzykologii – uważa, że poszerzać swoją wiedzę należy przez całe życie. Autor publikacji w pismach specjalistycznych, m.in. w „Wychowaniu muzycznym w Szkole": System nauki czytania nut dla dzieci nieumiejących czytać liter (autorski system nauczania). Współpracował z wieloma zespołami kameralnymi, instytucjami muzycznymi i teatrami oraz orkiestrami (m.in. Ars Nova, Praetorius Consort, Corona Aurea, Camerata Cracovia, Warszawska Opera Kameralna, Teatr Wielki, Teatr Współczesny).
Ma za sobą wiele kursów mistrzowskich w kraju i za granicą, koncertował we Francji, Rosji, w Korei Pd. i w Niemczech. Dokonał nagrań radiowych i płytowych. W pracy instruktora chętnie wykorzystuje język angielski i niemiecki.

Zapisy pod nr tel. 500 589 12, 22 723 13 92

ZESPÓŁ LUDOWY – PAWIE OCZKO Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 5-12 lat na zajęcia zespołu "Pawie Oczko", który specjalizuje się w nauce i pokazach tańców i zabaw ludowych dostosowanych do wieku uczestników zajęć.
Cotygodniowe, jednogodzinne zajęcia mają za zadanie rozbudzić w uczestnikach miłości do tańca – w szczególności do naszych rodzimych, polskich tańców narodowych i ludowych. Podczas zajęć dzieci zapoznają się przede wszystkim z tańcami, zabawami i przyśpiewkami regionalnymi, ale także z podstawami technik tańca klasycznego i współczesnego oraz elementów aktorstwa, które pomogą wypracować u dzieci piękną postawę taneczną oraz wyraz sceniczny.

Instruktor Marta Jarosz – dyplomowany instruktor tańców polskich, która zdobyła doświadczenie pracując ponad 5 lat z dziecięcą sekcją zespołu "Warszawianka" oraz 7 lat z kujawskim zespołem dziecięcym "Mały Babiak".

Spotkanie organizacyjne wraz z zajęciami pokazowymi odbędzie się
16 września 2014. Na pierwsze spotkanie zapraszamy dzieci z rodzicami.

Wtorki:
godz. 17.00 -18.00 dzieci w wieku 5-8 lat