☰ menu

Zajęcia stałe w Domu Muz – Toruń

wt.-śr.
01.09-30.09.2015

Najszerszą ofertę ma placówka przy ul. Poznańskiej 52. Na najmłodszych czekają z

ajęcia rytmiczno-umuzykalniające (grupy 3-5 lat i 5-7 lat), Gry i zabawy plastyczno-ruchowe (5-7 lat) oraz Dziecięcy Teatru Ruchu (7-10 lat i 11-14 lat) zajęcia, na których uczestnicy poznają sztukę improwizacji. Dla młodych majsterkowiczów placówka oferuje zajęcia z modelarstwa (od 10 lat), na których nauczą się oni budować m.in. zdalnie sterowane szybowce, modele z napędem gumowym oraz z silnikami. Z kolei na spotkaniach ze sztuką (7-12 lat) dzieci będą miały możliwość zapoznania się z różnymi technikami sztuki użytkowej m.in. filcowaniem, robieniem odlewów gipsowych czy scrapbookingiem. Trochę starsi miłośnicy gry aktorskiej, którzy ukończyli 15 lat mogą przyłączyć się do Teatru Amorficznego. Dom Muz proponuje ponadto trening kreatywności (7-10 lat) – zajęcia plastyczno-teatralne mające na celu pobudzenie kreatywności i odejście od schematycznego myślenia. Natomiast dla dzieci i dorosłych lubiących prace manualne przygotowano warsztaty ceramiczne (od 3 lat). W czasie spotkań uczestnicy poznają warsztat ceramika oraz sami ulepią i poszkliwią różnorodne przedmioty. Młodzież i dorosłych lubiących południowe rytmy placówka zaprasza na warsztaty flamenco dla początkujących oraz zaawansowanych a także fitness latino. Nowością w placówce są ponadto zajęcia dla dorosłych odwołujące się do kultury tradycyjnej, czyli Warsztaty europejskich tańców tradycyjnych oraz Folkfitness. Ponadto Dom Muz oferuje indywidualne lekcje gry na gitarze prowadzone przez profesjonalnego muzyka, skierowane do wszystkich grup wiekowych.

Liczne zajęcia proponuje także Dom Muz na Rudaku. Najmłodsi poprzez aktywną i przyjemną zabawę nauczą się, jak poprzez ruch wyrażać muzykę na zajęciach rytmiczno-umuzykalniających (3-6 lat). Z kolei dla tych, którzy pragną zetknąć się ze światem wyobraźni, ruchu i plastyki przygotowano warsztaty teatralne (7-13 lat), podczas których uczestnicy będą eksperymentować ze światłem i cieniem wspólnie tworząc różne światy i postaci. Zdolności manualne rozwinąć będzie można na zajęciach z tworzenia biżuterii (9-12 lat), na których wprowadzone zostaną również elementy  sztuki użytkowej (np. decoupage, filcowanie, scrapbooking). Co roku dużą popularnością cieszą się też Zajęcia plastyczne z panem Zbyszkiem (7-13 lat). Natomiast starsza młodzież przy dźwiękach muzyki rock, reggae, blues i jazz nauczy się grać na gitarze (12-18 lat). Na Rudaku odbywać się będzie również gimnastyka w rymach latino.

Natomiast w filii Domu Muz przy ul. Podmurnej zaplanowano zajęcia młodzieżowej grupy teatralnej (13-18 lat), warsztaty bębnów afrykańskich oraz naukę gry na gitarze (obie formy bez ograniczeń wiekowych).

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach zaczyna się od 25 zł. Informacje i zapisy pod numerami telefonów: 56 66-44-912, 56 621-05-81, 56 654-84-56. Poszczególne zajęcia ruszą w połowie września lub – niektóre – od października.

Dom Muz przy ul. Poznańskiej 52:

Dla dzieci i młodzieży:

– Gry i zabawy plastyczno-ruchowe

– Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające

– Dziecięcy Teatr Ruchu (z elementami tańca)

– Trening kreatywności

– Zajęcia plastyczne z Panem Zbyszkiem

– Klub modelarski

– Pracownia ceramiczna

– Spotkania ze sztuką

– Nauka gry na gitarze

Dla dorosłych: