☰ menu

zajęcia dla rodzicó

niedz.
03.07.2011
Dzisiejsza medycyna nie pomaga nam w osiągnięciu tego stanu. Współcześnie lekarzowi płacimy za każdym razem, kiedy jesteśmy chorzy. Im dłużej i częściej nas leczy, tym większa jest jego wynagrodzenie. W starożytnych Chinach lekarz wynagradzany był, kiedy jego podopieczny był zdrowy. Kiedy pacjent zachorował, lekarz nie otrzymywał swojego wynagrodzenia i musiał leczyć chorego za darmo.
Podczas 8-godzinnych zajęć odpowiemy na pytania:
Czy przedszkolak może być zdrowy, kiedy jego rówieśnicy są chorzy?
Jaki wpływ maja szczepienia na zdrowie i rozwój neurologiczny?
Co jeść, a czego nie jeść, kiedy organizm jest osłabiony i narażony na niesprzyjające warunki?
Co warto wiedzieć o dietach? Czy sól jest szkodliwa czy potrzebna? Jakie działanie ma mleko podczas infekcji?
Które produkty żywnościowe dostarczają energię naszemu ciału, a które ją odbierają?
Jak masażem refleksologicznym stóp przywrócić balans energetyczny?
Jak nie mając w pamięci mapy refleksologicznej znaleźć miejsca na stopie, których masaż uśmierzy ból, obniży gorączkę, a także pomoże w dolegliwościach chronicznych?
Jak wykonywać masaż bezpiecznymi bańkami chińskimi zamiast stawiać szklane bańki ogrzewane płomieniem?
Czy tradycyjne metody naszej babci są skuteczne? Jakie tradycyjne metody są stosowane na świecie?

Podczas zajęć uczestnicy wykonywać będą masaż refleksologiczny stóp oraz masaż bezpiecznymi bańkami gumowymi. Prosimy o zabranie ręcznika, pudru lub zasypki, oliwki, ciepłych skarpetek. Prosimy o wygodne ubranie się.

Szkolenie trwa 7 godzin i jest przeznaczone dla rodzica. Obowiązują zapisy. Prosimy nadsyłać zgłoszenia mailowo instytut@cudownedziecko.pl lub telefonicznie 22 292 31 42.

Więcej informacji zamieściliśmy na stronie www.UniwersytetRodzicow.pl oraz www.CudowneDziecko.pl