☰ menu

zajęcia dla dzieci w warszawie

sob.
20.03.2010

Dla dzieci 5-6 letnich, w godz. 11.15-12.15, tematem zajęć będzie:
Co pływa w wodzie, czyli podwodna piramida.

Na zajęciach dowiemy się czym jest zooplankton i fitoplankton, czym żywią się wieloryby a czym małe rybki. Sprawdzimy wszystko poprzez doświadczenia: będziemy łowić, obserowować przy pomocy lupy i karmić zooplankton (Daphnie manga), badać jego reakcję na światło o różnej barwie. Dowiemy się również jakie niebezpieczeństwa zagrażają zwierzętom planktonowym oraz będziemy oglądać ich reakcję na obecność ryb. Prezentacja multimedialna pozwoli nam się zapoznać ze zjawiskiem piramidy troficznej w jeziorach, za to na koniec każde z dzieci będzie mogło spróbować samodzielnie wyhodować Daphnia, a rezultaty hodowli sprawdzimy na kolejnych zajęciach.

Dla dzieci 7-9 letnich, godz. 10.00-11.00 oraz 12.30–13.45, gdzie tematem zajęć będzie:
Co pływa w wodzie, czyli podwodna piramida.