☰ menu

wt.
10.03.2015

ZAPRASZAM:
– dzieci o szczególnych potrzebach rozwojowych!
– dzieci poszukujące towarzyszy zabaw!
– dzieci i rodziców dla bycia razem!

Aby lepiej rozumieć DZIECKO – jego potrzeby, uczucia, komunikaty.

Aby dziecko:
– swobodniej poruszało się w świecie emocji
– nabyło umiejętności inicjowania kontaktów
– poznało smak współpracy z rówieśnikami
– rozwijało swój potencjał twórczy i ruchowy

Spotkania w terapii przez zabawę co wtorek – godz. 16.15 w Studio Serdecznik – ul. Grunwaldzka 55/5
w Poznaniu – "relacja / kreacja / ruch".

Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 607 607 563
oraz e-mail: kroplakontakt@gmail.com

KOSZT – 30,00 PLN za spotkanie jednostkowe 60min. (dziecko wraz z rodzicem/opiekunem).
!!! – przy wpisie na min. 3 zajęcia w miesiącu koszt 25,00 PLN za każde spotkanie (dziecko wraz z rodzicem/opiekunem). Zajęcia trwają 60min.

Zabawa w grupie, uczy dzieci pozytywnego wykorzystania nagromadzonej energii, wykorzystania siły, koncentracji, cierpliwości, oczekiwania na swoją kolej, dzielenia się pomocami, dokonywania wyborów, wzajemnego pomagania, dawania i przyjmowania gestów opiekuńczych. Gdy dziecko czuje się bezpiecznie, dobrze i swojsko, otwiera się na relacje z innymi. Spotkajmy się szanowni rodzice/opiekunowie tacy jacy jesteśmy wobec samych siebie i wobec dzieci, bez garniturów, ciasnych sukienek, zadań i oczekiwań.

Spotkania moderuje:
Agnieszka Kaźmierczak – pedagog specjalny, doradca rodzinny

Proponuję również spokojne, bardziej szczegółowe przyglądanie się sytuacjom doświadczonym na zajęciach, z punktu widzenia uczuć i potrzeb zarówno opiekuna jak i dziecka. Na spotkania zapraszam rodziców, także indywidualnie do Studio Serdecznik we wtorki oraz do Pracowni Na Poddaszu na ul. Naramowickiej 359 w poniedziałki oraz w czwartki po wcześniejszym ustaleniu odpowiadającego terminu pod nr tel.607 607 563

Niedyrektywną terapię dzieci – wspomaganie rozwoju.
Cele pracy ustanawiam w porozumieniu i akceptacji prawnych opiekunów dziecka. Program terapeutyczny opieram na kluczowych dla rozwoju dziecka umiejętnościach realizowanych w życiu codziennym, szczególnie w zakresie: komunikacji (ekspresja, naśladowanie, zabawa symboliczna), emocjonalności oraz synchronizacji procesów poznawczych. Podstawową zasadą mojej pracy jest podążanie drogą naturalnego nabywania przez dziecko nowych umiejętności poprzez zabawę, na bazie więzi emocjonalnej z opiekunem.

więcej na:
www.i-hipoterapia.pl