☰ menu

Zajęcia dla Dzieci w Poznaniu

sob.
24.01.2015

W 2015 roku postanowiliśmy kontynuować ideę czwartej odsłony projektu i zaprosić do aktywnego udziału w wydarzeniach dzieci wraz ze swoimi opiekunami, by dalej pogłębiać relacje wewnątrz rodziny. Z okazji piątych urodziny przygotowaliśmy też małą niespodziankę – powracamy z nowym programem i zapraszamy naszych najmłodszych uczestników na różne aktywności dwa razy w miesiącu! To z myślą o nich polscy choreografowie przygotowali kolejny cykl warsztatów, gdzie ruch i zabawa pozostają w centrum uwagi. Włoska Compagnia TPO przywiezie ponownie swój magiczny dywan, na którym tym razem królować będzie motyli taniec. Nie zapominamy też o naszych najnajmłodszych Widzach – „Baby Space" zainstaluje się na drugim piętrze Słodowni późną wiosną i powróci jeszcze raz jesienią. Zaprosimy Was również na spektakl „flying & falling", który powstanie w koprodukcji z Teatrem o.N. z Berlina. Stary Browar jak zwykle stanie się na najbardziej tanecznym, dynamicznym, kolorowym, a jednocześnie przytulnym i bezpiecznym miejscem.
Już nie możemy się doczekać wspólnego świętowania!

WARSZTATY: EKO-LEKCJE. TWOJE CIAŁO OŻYWIONE, prowadzi MAGDALENA WOSKOWICZ (PL)
10.01.2015 / Słodownia +2
godz. 11.00 (dzieci w wieku 5-7 lat + ich rodziny)
wejściówki: 10 zł (rodzic + dziecko)

Eko-lekcje dla rodziców z dziećmi to połączenie świadomości ekologicznej z tańcem. Fizyka od dawna dowodzi, że jesteśmy w głębokim połączeniu z wszystkim, co istnieje. Wykorzystamy proste techniki, by poszukać życia w nas. Jako metody użyjemy między innymi podręcznego, arcy-ekologicznego narzędzia, jakim jest nasz oddech. Tym razem wykorzystamy go świadomie do połączenia z życiem w sobie.
Jedną z inspiracji do prostych, zabawowych choreografii podczas Eko-lekcji są różne gatunki zwierząt. Ich ruch i zachowania. Świat natury i wielość form, w tym także zjawiska pogodowe i elementy przyrody. Zajęcia uwrażliwią i zaskoczą zarówno małych, jak i dużych. Będziemy bawić się i rozwijać, uświadamiając sobie, że nasze ciało jest najbardziej ekologiczną formą czerpania radości z życia i pozostawania z tym życiem w kontakcie. Bez tego nigdy nie jesteśmy, tam gdzie jesteśmy.

Magdalena Woskowicz – swoje dzieciństwo spędziła z dala od miasta, wchodząc na drzewa, budując szałasy i podskubując jeżyny. Po studiach kulturoznawczych (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) i wieloletnich doświadczeniach w tańcu, założyła mobilną szkołę tańca Dance4Balance w Poznaniu, która poprzez taniec daje dzieciom wyzwania, emocje i przygodę. Interesuje się rozwojem i motywacją. Jest copywriterką, wciąż pisze. Ujarzmia umysł poprzez systematyczną medytację. Uwielbia ruch, naturę i zwierzęta.
Ma za sobą pracę w wielu szkołach tańca w Poznaniu. Obecnie pracuje z przedszkolakami, realizuje warsztaty dla dzieci w ośrodkach kultury. Stworzyła własny program pracy z najmłodszymi i nadal go rozwija, bazując na prostych choreografiach tańca nowoczesnego, współczesnego, improwizacji i animacji. Zaprasza przedszkola do współpracy poprzez program „Dance4Balance – wspólny ruch", który łączy idee collaborative consumption i nauki dzieci zdrowych nawyków życia w ruchu. Tańczy w grupie „Fleks Step" Ewy Sobiak z Polskiego Teatru Tańca.

————————————————————————————————–

WARSZTATY: RODZINNY TANIEC, prowadzi JANUSZ ORLIK (PL)
24.01.2015 / Słodownia +2
godz. 11.00 (dzieci w wieku 3-5 lat + ich rodziny)
wejściówki: 5 zł / osoba

Punktem wyjścia dla warsztatu „Rodzinny taniec" będzie zabawa, do której zaangażowani zostaną wszyscy członkowie rodziny. Proste gry i ćwiczenia ruchowe staną się podstawą do rozwijania wspólnego tańca. Choreograf nie będzie tworzył swoich układów, tylko pozwoli rodzinom na ich spontaniczny, niczym nieograniczony gest. Dzieci będą próbowały znaleźć wspólny język ruchowy zarówno z mamą, jak i tatą, doświadczając przy tym ich bliskości. To aktywne „bycie razem" pozwoli na wykorzystanie potencjału ruchowego każdego członka rodziny.

Janusz Orlik – po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach takich choreografów jak: Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Orlik tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli: „Exérèse monoblok" (2004), „a bliźniego swego jak siebie samego" (2006), „Live on stage" (2008), „Święto wiosny" (2011), „Insight" (2013). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego „nic". W 2009 roku wziął udział w spektaklu „Happy" Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu „Forces". W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem „Ten Men". W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w „Rekonstrukcji" Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu „Horsemeat" Gary Clarke′a (Wielka Brytania). W 2013 roku rozpoczął współpracę z Danielem Landauem (Izrael). Pozostałe jego prace to m.in. „Wysokie obcasy" dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, „Alfa" dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, „Adagio" dla Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

Exit mobile version