☰ menu

zajęcia dla dzieci 2011 / 2012

pon.-czw.
18.07-18.08.2011
Na Uniwersytecie UNIKIDS w Trójmieście na studentów czekają, w zimowym semestrze, kolejne wyzwania. Dla małych żaków organizatorzy zaplanowali wykłady z: prawa, muzyki, historii, ornitologii I nowych technologii. Dodatkowo studenci będą mogli brać udział w warsztatach, na których poznają z bliska tajniki takich dziedzin jak: anatomia, chemia, design, ekonomia, chiropterologia, matematyka czy nawet jak powstaje biżuteria. Wykładów będzie pięć, warsztatów kilkanaście.
Do prowadzenia zajęć na Uniwersytecie UNIKIDS  została zaproszona sprawdzona kadra akademicka z całej Polski, między innymi Sędzia Anna Maria Wesołowska, znana popularyzatorka edukacji prawnej wśród dzieci i młodzieży, czy też prof. Wiktor Niedzicki, autor programu telewizyjnego Laboratorium.
Wszystkie zaplanowane wykłady odbędą się w auli Politechniki Gdańskiej. Zajęcia zostały zaplanowane w dużych multimedialnych salach. Część warsztatów zostanie przeprowadzona na świeżym powietrzu.
Patronem Honorowym Uniwersytetu  Dziecięcego UNIKIDS w Trójmieście został Wojewoda Pomorski, Pan Roman Zaborowski oraz Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk. Patronat Honorowy nad UNIKIDS objęło także Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Naukę na Uniwersytecie UNIKIDS mogą rozpocząć także nowi studenci, chcący pogłębiać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania. Zapisy wciąż trwają na stronie internetowej Uniwersytetu pod adresem http://www.unikids.pl/formularz_zgloszeniowy

Zapraszamy do obejrzenia relacji video z uroczystej Inauguracji Roku Akademickiego 2010/2011 w październiku 2010 roku pod tym adresem: http://vimeo.com/16205198

UNIKIDS w Trójmieście to pierwszy na terenie aglomeracji Trójmiejskiej uniwersytet dla dzieci z ofertą wykładów i warsztatów z różnych dziedzin nauki, będący członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Eucunet z siedzibą przy Uniwersytecie w Wiedniu, które zrzesza Uniwersytety Dziecięce z całego kontynentu. W grudniu 2009 r. na konferencji Twin City w Wiedniu projekt UNIKIDS otrzymał od organizacji Eucunet specjalne wyróżnienie za sposób działania i innowacyjność.   W krajach europejskich idea promowana przez UNIKIDS cieszy się wyjątkową popularnością. W Austrii, Niemczech i Wielkiej Brytanii (www.eucu.net), gdzie kładzie się duży nacisk na tego typu formę edukacji poza szkolnej, liczba uniwersytetów dziecięcych osiągnęła imponującą liczbę.

Harmonogram wykładów:

08.10.2011 r.
Jak żyć bezpiecznie
Prowadzi: Sędzia Anna Maria Wesołowska

05.11.2011 r.
Kosmos w naszym domu!
Prowadzi: prof. Wiktor Niedzicki – autor program telewizyjnego "Laboratorium"

19.11.2011 r.
Demokracja z Królem Maciusiem I