☰ menu

Zagraj z nami i poznaj Śląsk! Gra edukacyjna dla najmłodszych, Katowice

sob.
27.09.2014

Śląsk to region słynący z niezwykłej tradycji, bogatej kultury, a także towarzyszącego mu od zawsze przemysłu. Już w najbliższą sobotę 27 września

swoją wiedzę o regionie będą mogli sprawdzić najmłodsi goście Centrum Handlowego Auchan Katowice. Każdy będzie mógł przyłączyć się do ogromnej gry planszowej. Dwadzieścia dwa pola planszy skrywać będą ciekawe zadania oraz pytania dotyczące Śląska i jego kultury. Podczas wspólnej zabawy, uczestnicy będą mieli za zadanie między innymi ubrać manekina w pełen strój śląski, a także zatańczyć trojaka – tradycyjny śląski taniec, wykonywany w trzyosobowych grupach.

Zabawie towarzyszyć będzie także fragment wystawy fotograficznej Górnośląskiego Parku Etnograficznego w Chorzowie pt. „Chorzów Stary dawniej i dziś". Na ekspozycję – zorganizowaną z okazji 750 rocznicy nadania Zakonowi Bożogrobców wsi Chorzów – składają się archiwalne zdjęcia miasta, dawne pocztówki oraz fotografie map.

Będzie to pierwsze spotkanie edukacyjne z cyklu wydarzeń poświęconych historii i tradycji Śląska, który realizowany będzie w Centrum Handlowym Auchan Katowice. Podczas kolejnych spotkań goście galerii poznają między innymi tradycyjne bajki i opowieści z regionu.

Gra śląska oraz wystawa fotograficzna odbędą się w galerii handlowej Auchan przy Trasie Nikodema i Józefa Renców 30 w Katowicach w godzinach 15.00 – 17.30. Udział w atrakcjach jest bezpłatny!