☰ menu

XXVII Przegląd Piosenki o Łodzi Łódzkie Skrzydła 2022

pt.-pt.
22.04-29.04.2022
XXVII Przegląd Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2022” odbędzie się 28 i 29 kwietnia 2022 r. w Centrum Dialogu im. Marka Edelmana.

Przegląd Piosenki o Łodzi jest cykliczną imprezą, organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi od 1992 roku.

• adresowany jest do dzieci i młodzieży, z przedszkoli, szkół oraz uczestników zajęć      w placówkach wychowania pozaszkolnego z terenu Łodzi  i województwa łódzkiego;
  • cieszy się ogromną sympatią i niesłabnącym zainteresowaniem wśród uczestników  i ich opiekunów – rokrocznie bierze w nim udział kilkuset wykonawców (soliści, zespoły, chóry);
  • niekonwencjonalnie, bo poprzez piosenkę, inspiruje i zachęca do poznawania historii, tradycji oraz współczesnego oblicza naszego miasta, pogłębiając tym samym więzi  z „Małą Ojczyzną”;
  • stwarza możliwość rozwijania umiejętności artystycznych i twórczości własnej;
  • pomaga ocalić od zapomnienia najstarsze łódzkie piosenki, które są cennym źródłem informacji o naszym mieście oraz stanowi inspirację do tworzenia nowych utworów, które z kolei są swoistym dokumentem obrazującym współczesną Łódź.

Do konkursowych przesłuchań  przystąpi kilkuset uczestników ze szkół, przedszkoli i placówek pozaszkolnych z Łodzi i województwa, prezentując piosenki o Łodzi w występach solowych, zespołowych i chóralnych.
Uroczysty koncert laureatów zaplanowany została na 21 maja w teatrze Piccolo w Łodzi, przy ul. Tuwima 34. Koncert finałowy odbędzie 2 czerwca 2022 r., w Auli Akademii Muzycznej w Łodzi, przy ul. Żubardzkiej 2a, zaś Koncert promujący Śpiewnik łódzki 1 października 2022, również w Teatrze Piccolo.

Organizatorem projektu jest Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, które od 30 lat niekonwencjonalnie, bo poprzez piosenki, przybliża najmłodszym członkom naszej społeczności historię, tradycje i współczesność naszego miasta, pogłębiając tym samym więzi z Małą Ojczyzną.

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY JEST Z BUDŻETU MIASTA ŁODZI

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Towarzystwo Przyjaciół Łodzi.