☰ menu

XI edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka

XI edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka
wt.-wt.
10.09-24.09.2019
Trwa nabór szkół z całej Polski do programu

Wystartowała XI edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka, największej ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na temat bezpieczeństwa, skierowanej do uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Program realizowany jest pod patronatem Komendanta Głównego Policji oraz większości Kuratoriów Oświaty. Celem kampanii jest edukacja najmłodszych uczniów w zakresie bezpiecznego funkcjonowania w otaczającym ich świecie – w domu, w szkole, na ulicy, a także w Internecie. Do tej pory w Akademii Bezpiecznego Puchatka wzięło udział ponad 2 miliony dzieci.
Rozpoczęcie nauki w szkole to nowy etap w życiu każdego dziecka, często związany z nieznanymi dotąd sytuacjami i koniecznością poradzenia sobie z wieloma wyzwaniami. To czas, w którym może się zdarzyć, że mali uczniowie po raz pierwszy zostają sami w domu, pokonują samodzielnie drogę do szkoły czy wykonują inne czynności, podczas których po raz pierwszy stykają się z nowymi wyzwaniami. Ponadto, muszą odnaleźć się wśród rówieśników bez wsparcia rodziców, a także zaczynają częściej korzystać z zasobów Internetu. Niezwykle ważna w tych chwilach jest edukacja dzieci na temat odpowiedzialnych zachowań, które są warunkiem bezpieczeństwa. Świadomość zagrożeń i sposobów radzenia sobie z różnymi trudnościami przyczyni się również do wzrostu pewności siebie i ułatwi pierwszakom codzienne funkcjonowanie w szkolnej rzeczywistości i poza nią. Tę cenną wiedzę mogą zdobyć uczestnicząc w zajęciach w swoich szkołach, organizowanych w ramach Akademii Bezpiecznego Puchatka.
Akademia Bezpiecznego Puchatka – dlaczego warto wziąć udział?

Skuteczność i wiarygodność programu

Akademia Bezpiecznego Puchatka to największy program edukacyjny o tematyce bezpieczeństwa, skierowany do uczniów pierwszych klas. Jego efektywność została wypracowana w wyniku ponad 10-letnich działań, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców, nauczycieli i szkół. Do tej pory kampania objęła swoim zasięgiem ponad 2 miliony uczniów. Każdego roku do Akademii Bezpiecznego Puchatka przystępuje ponad 200 tysięcy nowych pierwszoklasistów. Program, od momentu powstania, wspierany jest przez instytucje publiczne, działające w obszarze bezpieczeństwa publicznego oraz edukacji – Wydział Profilaktyki Społecznej Biura Prewencji KGP oraz Wydział Nadzoru i Profilaktyki Biura Ruchu Drogowego KGP. Patronat honorowy nad programem obejmują Komendant Główny Policji oraz Kuratoria Oświaty, co dodatkowo potwierdza jego skuteczność i wiarygodność.

Wysokiej jakości materiały edukacyjne

Każda szkoła, która zgłosi swój udział do Akademii Bezpiecznego Puchatka otrzymuje całkowicie bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, opracowanych przez wykwalifikowanych metodyków, we współpracy z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Pakiet edukacyjny obejmuje: materiały merytoryczne dla nauczycieli wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, pomoce dydaktyczne dla nauczycieli, materiały podsumowujące każdy scenariusz, karty pracy dla uczniów, prezentację informacyjną dla rodziców do wykorzystania podczas spotkań. W ramach tegorocznej edycji programu, wszystkie materiały edukacyjne zostały opracowane w oparciu o techniki szybkiego uczenia się, zapamiętywania i wspomagania kreatywności, dzięki czemu uczniowie jeszcze szybciej i efektywniej przyswoją nową wiedzę.

Jak zgłosić udział w programie i zrealizować go w szkole?

Udział w Akademii Bezpiecznego Puchatka jest całkowicie bezpłatny. Proces zgłoszenia oraz realizacji programu jest bardzo prosty. Wystarczy, że dyrektor szkoły lub nauczyciel wypełni formularz zgłoszeniowy na stronie www.akademiapuchatka.pl lub potwierdzi zgłoszenie podczas rozmowy telefonicznej z przedstawicielem Organizatora. Następnie, nauczyciele realizują program poprzez przeprowadzanie zajęć związanych z bezpieczeństwem na podstawie otrzymanych drogą mailową materiałów edukacyjnych. W kolejnym etapie, po zrealizowaniu zajęć, dzieci weryfikują swoją wiedzę, rozwiązując na stronie programu Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. W końcowym etapie, nauczyciel koordynujący program w szkole powinien uzupełnić Ankietę podsumowującą Program. Na zakończenie, po realizacji wszystkich działań, szkoły otrzymują Certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Akademii Bezpiecznego Puchatka, a uczniowie dyplomy.

więcej informacji

Exit mobile version