☰ menu

wystawa plastyczna

śr.
09.06.2010
Na gdańskiej starówce jest kamienica.
W tej kamienicy, nikt już nie pamięta od kiedy, na drugim piętrze na końcu korytarza stoi stara, zakurzona, zniszczona szafa gdańska. Nikt też nie wie, że ma ona niewzykłe właściwości. Dopiero dwójka dzieci – rodzeństwo spędzające wakacje u ciotki zamieszkującej ów stary dom, przez przypadek odkrywa, że jest to portal do przeszłości…

Taka jest idea pomysłu Roberta Turło na pełnometrażowy film animowany.
Pełna przygód i fantazji akcja, toczyć się będzie na ulicach Gdańska, Sopotu i Gdyni i sięgać będzie w głąb niezwykłej historii tego miejsca na Ziemi.

Zapraszamy na wystawę koncepcji plastycznych do projektu pełnomatrażowego filmu animowanego Roberta Turło Szafa gdańska

. Początek, 9 06 2010r, godzina 17.00

W programie:

prezentacja niezależnych interpretacji graficznych stworzonych przez czterech gdańskich ilustratorów:
Marcina Jakubowskiego
Szymona Kaszubę,
Krzysztofa Różańskiego
i Radosława Samagalskiego

Zaprezentowane wizualizacje to pierwszy etap realizacji filmowej, zaprezentowanie pomysłów, których celem jest pokazanie potencjału tkwiącego w idei filmu oraz stworzenie bazy, mającej posłużyć do ustalenia właściwego kierunku plastycznych poszukiwań.

Prezentacja zostanie oprawiona muzycznie przez gdańskiego kompozytora Marka Kuczyńskiego.

Prezydent Miasta Gdańska wyróżnił twórców stypendium kulturalnym i objął wystawę swoim patronatem.

O artystach:

Marcin Jakubowski
– ilustrator-samouk, rysownik koncepcyjny tworzący w technikach cyfrowych głównie na potrzeby filmów animowanych i reklam. Jego ilustracje publikowane były w kilku albumach znanych światowych wydawnictw. Jest autorem koncepcji plastycznej ANIMOWANEJ HISTORII POLSKI w reżyserii Tomasza Bagińskiego wyświetlanej aktualnie na EXPO w Szanghaju.

Szymon Kaszuba – specjalizuje się w realizacjach graficznych z wykorzystaniem technik komputerowych (w szczególności 3d), absolwent malarstwa Gdańskiej ASP. Na co dzień pracuje głównie przy realizacji spotów reklamowych, wideoklipów (Voo Voo, Lady Pank) filmów i seriali animowanych (SZTUKA SPADANIA, ARKA, KINEMATOGRAF, NIEZŁY KANAŁ) realizowanych w studio Platige Image.

Krzysztof Różański – grafik, scenograf, projektant postaci i dekoracji, autor komiksów, scenarzysta komiksowy i filmowy. Twórca dekoracji do animacji, nagradzanych na wielu międzynarodowych festiwalach, m.in. Złoty Yach w Gdańsku za teledysk O HELA Pawła Kukiza i Złoty Medal w Nowym Jorku na The New York Festivals za film LODOWA GÓRA z serii BAŚNIE I BAJKI POLSKIE.

Radosław Samagalski – architekt i rysownik, projektant postaci i dekoracji. Film animowany „GDZIE JEST NOWY ROK?", do którego zaprojektował scenografię został wyróżniony Nagrodą dla Najlepszego Filmu Średniometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym DiverCine Montevideo oraz Specjalną Nagroda Młodego Jury na Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnych Filmów dla Dzieci „Prix Danube" w Bratysławie.
                  
Marek Kuczyński – kompozytor, twórca muzyki filmowej, koncertowej i teatralnej. Tworzy w wielu stylach, od muzyki symfonicznej i kameralnej poprzez jazz do muzyki elektronicznej. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Laureat m.in. Złotych Lwów Gdańskich za najlepszą muzykę filmową na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Pomorskiej Nagrody Artystycznej  za MSZĘ KASZUBSKĄ.

Robert Turło – animator i reżyser filmów animowanych. Absolwent ASP w Warszawie.
Jego filmy zdobyły wiele prestiżowych wyróżnień – m.in. „W.A.L." był nominowany do nagrody Złota Palma na festiwalu w Cannes, „LODOWA GÓRA" otrzymała Światowy Złoty Medal na New York Festivals oraz Srebrną Kreskę na festiwalu OFAFA 2003 w Krakowie, podobnie jak „KOSMICZNA GRA". Prowadzi liczne warsztaty animacji.

Wstęp wolny

Exit mobile version