☰ menu

Wystawa i warsztaty w ramach Święta Bydgoskiego Przedmieścia!

sob.
26.05.2012

Realizowany przez Fundację Fabryka UTU projekt, ma na celu wspólnie konstruowanie sytuacji twórczych, posiłkujących się sztuką współczesną, filmem, fotografią oraz życiem codziennym.

Bydgoskie jest dzielnicą pełną sentymentalnego czaru, w której niestety piękne domy i kamienice umierają. Wierzymy w potencjał jej mieszkańców, więc co rusz zerkamy w stronę zaniedbanych podwórek…

Prowadzenie warsztatów:

Małgorzata Replińska
Czas: sobota, 26.05.2012, godz. 12:00-16:00
Miejsce: Placówka Młody Las, ul. Sienkiewicza 12 (plener)

Recykling ogrodniczy grupy Kwiatuchi:
Wysadzanie miasta – opuszczona, pozostawiona sobie przestrzeń publiczna jest gruntem podatnym na działanie
miejskiego ogrodnictwa. Spróbujemy jedno z takich miejsc otworzyć, wysadzając tam różnej maści roślinność.

Czas: sobota, 26.05.2012, godz. 12:00-16:00
Miejsce:
ul. Bydgoska 56
Działanie w ramach projektu Urban Gardeners / interaktywna sztuka miejska. Projekt, realizowany przez Fundację Fabryka UTU, Pracownię Zrównoważonego Rozwoju i Fundację Magazyn Zmian, oparty jest na prostej koncepcji miasta jako ogrodu i dotyczy wątku rewitalizacji zaniedbanych przestrzeni poprzez sztukę i partycypację.

Fundacja Fabryka UTU
ul. Ks. St. Kujota 5a/12