7, 8.01 / Thriller / Paweł Sakowicz, Anna Smolar
11, 18, 25.01 / EKO historie / Akademia Dzikiej Ochoty
18, 19, 20, 21.01 / Pinokio / Anna Smolar
Thriller / Paweł Sakowicz, Anna Smolar
7, 8.01, g.19:00 / Świetlica Nowego Teatru
To życie złożone i ukryte za fasadą tego, co prezentujemy na zewnątrz, jest jednak przygodą trudną i piękną, bogatą w rozmaite transformacje i zwroty akcji, pełną pasjonujących kryzysów. Sprawdzamy, jak wygląda dzień z życia człowieka, opowiedziany wyłącznie z perspektywy ciała. Wprowadzając go w stan wyczerpania, badamy jego granice, z nadzieją, że wyłoni się to, co dawno zapomniane. Zadajemy pytanie o możliwe odzyskanie własnego ciała dla siebie.
Spektakl dla widzów od 13. roku życia.
Reżyseria, choreografia: Paweł Sakowicz, Anna Smolar
Koncepcja i dramaturgia: Anna Smolar
Tekst: Sonia Roszczuk, Paweł Sakowicz, Anna Smolar
Występują: Sonia Roszczuk, Paweł Sakowicz
Podziękowania za wkład w opracowanie muzyczne spektaklu dla Natalii Fiedorczuk-Cieślak i Rafała Paradowskiego
Eko-historie / Akademia Dzikiej Ochoty
Wiek: 6+
Udział bezpłatny
Czas trwania: 11:30-13:00
Świetlica Nowego Teatru
Edukacja przyrodnicza to ważny element programu edukacyjnego Nowego Teatru. Po raz kolejny zapraszamy Akademię Dzikiej Ochoty do współpracy.
Doświadczeni przyrodnicy/czki, edukatorzy/ki i biolodzy/żki opowiedzą o relacjach człowieka i przyrody, o tym czym są zmiany klimatu i jak możemy im przeciwdziałać, jak ważna jest segregacja śmieci i co nadaje się do ponownego przetworzenia oraz dlaczego nie trzeba się bać wody z kranu.
Na spotkania zapraszamy rodziców wraz z dziećmi – razem dbajmy o wychowanie w przeświadczeniu, że dbanie o planetę to nasza wspólna sprawa! EKO historie to spotkania stworzone, by spędzać wartościowy czas, poszerzając swoją ekologiczną świadomość i świetnie się bawiąc.
11 stycznia: Wszystko o odpadach – segregacja i recykling / prowadzenie: Marta Krawczyk
Co wrzucić do którego pojemnika? Ile z odpadów nadaje się do recyklingu? Dlaczego nie możemy wrzucić szklanki do pojemnika na szkło? Czy karton do pizzy jest szkodliwy? Pasta do zębów w tabletkach? Na te i inne pytanie poszukamy odpowiedzi w duchu Zero Waste.
18 stycznia: Co kryje się w roślinach? / prowadzenie: Hanna Michoń
Po co ziemniakom potrzebna skrobia i jak ją wykryć? Jaki ma wpływ odczyn środowiska na naturalne barwniki? Którymi roślinami można się umyć? Jak działa na drzewa sól rozsypywana zimą w miastach? Przy pomocy lup, mikroskopów i binokularów obejrzymy z bliska budowę roślin.
25 stycznia: Porosty – twory nie z tego świata! / prowadzenie: Marta Poławska
Dawno temu kiedy na świecie nie było ani mamutów, ani dinozaurów, kiedy cały świat „bulgotał” w praoceanie, a ziemia była nagą skałą, kiedy ziemski ląd był jeszcze pustką, którą można było zagarnąć i skolonizować, zdarzali się pionierscy śmiałkowie. Ludzie dowiedzieli się o nich dopiero 400 milionów lat później i nazwali je porostami.
Pinokio / Anna Smolar
18.01, g.16:00 / Sala Teatralna
19.01, g. 12.00, 16.00 / Sala Teatralna
20.01, g. 10.00 / Sala Teatralna
21.01, g. 10.00 / Sala Teatralna
Uwaga!
Nasz Pinokio NIE JEST:
- o grzecznym chłopcu
- o nauce pokory
- o stawaniu się normalnym
Nasz Pinokio JEST:
- o wiecznym pragnieniu wolności
- o sile buntu
- o granicach tożsamości, również cielesnej
Twórcy spektaklu pozostają z dala od archaicznej wizji wychowawczej, opartej na zasadzie: spełnij oczekiwania dorosłych, a dostaniesz nagrodę.
Pinokio o swoją niezależność walczy całym ciałem. Raz po raz buntuje się przeciwko wszelkim autorytetom. Jak dziecko we mgle szuka drogi do wolności, a właściwie – do niepodległości. I – prawdopodobnie, jak wielu jego rówieśników – podejrzewa, że pieniądze dają wolność. Skąd bierze się jego hipermaterializm? Kłamstwo staje się dla niego jedynym narzędziem ucieczki przed biedą, w której żyje Ojciec. Pinokio wstydzi się i kłamie. Ryzykuje i blefuje, gotów stracić życie, byleby nie zdradzić, z jakiego domu pochodzi. Pinokio drażni, jest pełen wad, ale też pociąga i fascynuje. Może i krzywo marzy; za to pozostaje wierny swoim marzeniom.
Pinokio wyzwoli się z drewna dopiero po doświadczeniu wielu pokus i upadków. Daleki od idealu, za to wiecznie niezależny.
U W A G A!
Ze względu na specyfikę spektaklu zrezygnowaliśmy z numeracji miejsc na widowni spektaklu Pinokio. Prosimy o zostawienie miejsc z przodu dla dzieci, a dorosłych zapraszamy do wyższych rzędów. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Spektakl dla widzów od 5 roku życia.
Reżyseria: Anna Smolar
Scenografia: Anna Met
Kostiumy: Anna Nykowska
Asystenka scenografa: Grażyna Kopeć
Muzyka na żywo: Natalia Fiedorczuk, Karolina Rec
Światła: Rafał Paradowski
Wizualizacje: Filip Zagórski, VJ FX
Asystent reżyserki: Adam Kasjaniuk
Występują:
Monika Babula
Magdalena Cielecka
Małgorzata Gorol
Łukasz Kos / Marek Kalita
Zygmunt Malanowicz
Piotr Polak
Magdalena Popławska
Maciej Stuhr / Wojciech Kalarus
Spektakl dla widzów w wieku od 5 lat.
Joël Pommerat – jeden z najwybitniejszych dziś autorów i reżyserów francuskich – umie dialogować ze współczesnością. Traktuje dzieci tak samo poważnie jak dorosłych. Wywołuje śmiech naznaczony melancholią i w ten sposób stawia ważne pytania. Jego Pinokio to nowe wcielenie dobrze znanego bohatera dziecięcej wyobraźni.