☰ menu

Wtorki z niespodzianką w Muzeum Śląskim

wt.
11.03.2014

Oferta popołudniowych spotkań z kulturą jest adresowana przede wszystkim do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Zapraszamy kółka zainteresowań, świetlice oraz dzieci przychodzące indywidualnie. Można przyprowadzić rodziców i rodzeństwo.

 

Drugie wtorki miesiąca, godz. 16.30, cena 3,50

Prowadzenie: Beata Grochowska, Monika Czernik

 

Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia limitu miejsc na poszczególne wydarzenia.

Bilety w przedsprzedaży są dostępne na tydzień przed terminem każdego spotkania.

 

Wtorki z niespodzianką Wtorki z niespodzianką Wtorki z niespodzianką

 

Kolejna odsłona popołudniowych spotkań dla dzieci. W roku szkolnym 2012/13 spotkania (w formie aktywnego zwiedzanie połączonego z działaniami warsztatowymi) będą się odbywały na wystawach. Cykl przybliży dzieciom wystawy stałe i wybrane wystawy czasowe. W każdym miesiącu będzie to inna ekspozycja.

Zajęcia dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Zapraszamy grupy (świetlice, kółka zainteresowań itp.) po wcześniejszym zgłoszeniu w Dziale Oświatowym oraz dzieci przychodzące indywidualnie. Tel. 32 77 99 316, b.grochowska @muzeumslaskie.pl

 

 

8.10.2013 // godz. 16.30
Kto nie kocha jesieni?
Podczas spotkania w Galerii Malarstwa Polskiego z lat 1800-1945 będzie można porównać pejzaże Józefa Chełmońskiego, Alfonsa Karpińskiego czy Stanisława Kamockiego z widokiem za oknami, a następnie stworzyć własną malarską wizję jesieni.

 

10.12.2013 // godz. 16.30
Archeologiczna autostrada
Jak wygląda praca archeologa? Jakie skarby można znaleźć w ziemi? Biżuteria z brązu będzie inspiracją przy tworzeniu własnych ozdób.

 

14.01.2014 // godz. 16.30
Być jak Jackson Pollock
W Galerii Malarstwa Polskiego po roku 1945 obejrzymy przykłady prac z nurtu abstrakcji emocjonalnej, uzupełnione pokazem slajdów dzieł najsłynniejszego przedstawicieli tego nurtu w sztuce – Jacksona Pollocka. Następnie będzie można samemu wypróbować metodę action paintig. Uwaga! Można się pobrudzić.

 

11.03.2014 // godz. 16.30
Nakum – miasto Majów
Aktywne zwiedzanie wystawy Nakum – miasto Majów, pozwoli zapoznać sie z niezwykłym światem wierzeń tej nieistniejącej już dziś cywilizacji. Na wystawie będzie można zobaczyć zabytki odnalezione przez polskich archeologów oraz fotografie dokumentujące ich pracę w Gwatemali.

 

Udział z zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach i Centrum Scenografii Polskiej jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby Muzeum Śląskiego i CSP.

Exit mobile version