☰ menu

30.06.2013

30.06.13 (niedziela)

Pora skończyć z narzekaniem

Zmiana niemożliwego w osiągalne – to cel wyprawy „Wstań i Jedź", w którą wybrało się sześć osób. Pomysłodawcą i jednym z uczestników akcji jest Łukasz Krasoń, który choruje na dystrofię mięśniową i od siódmego roku życia porusza się na wózku. Nie jest w stanie korzystać z normalnego roweru, ani z handbike′a, dlatego podróżuje w skonstruowanym specjalnie dla niego GoWerze – połączeniu roweru i gondoli. Kolejne odcinki trasy pokonuje z: Justyną, Arturem, Kacprem, Anetą i swoją żoną – Gosią. Ekipa wyjechała 9 czerwca z Wrocławia. Na trasie, na której znajduje się 14 miast, może dołączyć do nich każdy, kto zechce przejechać kawałek dystansu. Wystarczy zjawić się na którymś z postojów konwoju. W odwiedzanych miastach organizują spotkania motywacyjne pod nazwą Opowieści Inspirującej Treści (OIT), podczas których przybliżają ideę „Wstań i Jedź" oraz przekonują, że warto skończyć z narzekaniem i zacząć spełniać swoje marzenia.

Uczestnicy wyprawy w niedzielę 30 czerwca dotrą do Łodzi. Wszyscy, którzy chcieliby przywitać konwój mogą wybrać się do Manufaktury. O 18:00 ekipa konwoju i rowerzyści, którzy przyłączą się do nich wjadą na rynek i przekroczą metę odcinka Skierniewice-Łódź ustawioną przy fontannach. Będzie można z nimi porozmawiać i zapytać o wrażenia z dotychczasowej części wyprawy. Konwój zatrzyma się w Łodzi do wtorku. W poniedziałek w Społecznej Akademii Nauk odbędzie się OIT. Podczas spotkania będzie można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na zakup GoWerów, dla osób które z powodu niepełnosprawności nie mogą cieszyć się przejażdżkami rowerowymi.

Konwój jest pierwszym projektem organizowanym przez Fundację Łukasza Krasonia „Wstań i idź", która powstała żeby inspirować, organizować spotkania motywacyjne, obozy, wyprawy dla każdego kto potrzebuje wsparcia i uśmiechu. Celem fundacji jest rozbudzanie w ludziach wiary we własne siły.

Informacje o trasie wyprawy i spotkaniach motywacyjnych można znaleźć na stronie www.wstanijedz.pl.