☰ menu

Wrześniowe warsztaty Karuzeli Sztuki! Lublin

niedz.
27.09.2015

8 września, godz. 11.00, „Mama w Centrum Świata"

Nowy cykl zajęć warsztatowo edukacyjnych przeznaczony dla świeżo upieczonych mam z małymi dziećmi (do 1 roku życia). Spotkania będą przyjmowały dwuczęściową strukturę. Opowieści na temat wybranych zagadnień ze sztuki będzie towarzyszył warsztat twórczy.

Opłata za udział w spotkaniu: 5 zł/ płatne w kasie Centrum Kultury w Lublinie

8 września, godz. 17.00, „Karuzela Sztuki. Sztuka i dziedzictwo kontynentów"

Serdecznie zapraszamy na specjalne spotkanie z lubelskim artystą i pedagogiem Piotrem Stroblem, który opowie nam o niezwykłym medium, jakim jest tkanina. Dowiemy się czym jest krosno i jak wykonuje się tradycyjne sploty tkackie. W trakcie drugiej części spotkania wykonamy z nietypowych materiałów dzieła inspirowane tematem przewodnim warsztatów.

Zapisy: karuzela.sztuki@op.pl
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Zajęcia z projektu "Karuzeli sztuki Sztuka i dziedzictwo kontynentów" są współfinansowane przez Urząd Miasta Lublin.

9 września, godz. 17.00, „Sztuka z chmur"

Dzieła sztuki potrafią przetrwać stulecia  – jak Mona Lisa  – ale bywają też chwilowe i ulotne jak zjawiska pogodowe. Na warsztatach opowiemy o sztuce, która pojawia się i znika, na chwilę przybiera konkretną postać by zaraz rozpłynąć się w rzeczywistości. Pokażemy prace artystów land artu takich jak: Andy Goldsworthy, Changwon Lee, Walter Masona a także niezwykłe instalacje Tomasa Saraceno i innych artystów.

Opłata za udział w spotkaniu: 5 zł/ płatne w kasie Centrum Kultury w Lublinie

10 września, godz. 17.00, „Czytelnia Dramatu Dzieciom- Karuzela Sztuki"

Cykl czytań performatywnych sztuk teatralnych pisanych dla dzieci (w wieku 6-13 lat) połączonych z zajęciami plastycznymi. Czytane przedstawienia staną się punktem wyjścia dla niecodziennych warsztatów twórczych.

Zapisy: karuzela.sztuki@op.pl
Udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy.

13 września, godz. 16.00 „Przygody z projektowaniem"

Podczas zajęć opowiemy o współczesnym polskim wzornictwie, wskażemy także punkty wspólne oraz różnice między projektowaniem a sztuką. Dizajn, podobnie jak sztuka, stwarza możliwości kreowania czy zmiany społecznej, ale różni go przede wszystkim użyteczność. Pokażemy, jak dizajn odpowiada na codzienne problemy i potrzeby, by najmłodsi zauważali i rozumieli funkcję przedmiotów, z których korzystają bądź, które ich otaczają. Podczas zajęć praktycznych stworzymy własne dizajnerskie obiekty.

Opłata za udział w spotkaniu: 5 zł/ płatne w kasie Centrum Kultury w Lublinie

27 września, godz. 16.00, „Ruchome obrazy"

grupa: 9+

Warsztaty będą poświęcone twórczości jednego z najbardziej oryginalnych artystów szwajcarskich Jeana Tinguely′ego. Opowiemy o jego niezwykłych rzeźbach kinetycznych z metalowych rur i kół rowerowych, o anty-maszynach, które wprawiał w ruch. Sztuka byłą dla niego grą i manifestem niezależności. Podczas warsztatów wprawimy w ruch obrazy i pokażemy jej jako formy otwarte na przekształcenia.