☰ menu

sob.
29.01.2011

ODT Światowid

zaprasza na kreatywne warsztaty artystyczne, które tematycznie w całości łączą się z Wrocławiem. Podczas jednodniowej otwartej imprezy dzieci będą konstruować makietę Wrocławia oraz elektroniczne gadżety do jej oświetlenia (Życzliwy Wrocław), tworzyć Anegdoty Wrocławskie w formie komiksu, bawić się w wielką grę planszową (Wrocławskie Kalambury) i rozwiązywać zagadki ( nagrody!) oraz uczestniczyć w warsztatach teatralnych (Legendy Wrocławskie).

Młodzież w ramach warsztatów makieciarskich będzie miała okazję budować Wrocław przyszłości i poznawać tajniki architektoniczno-urbanistyczne naszego miasta (pokaz multimedialny), jak również może skorzystać z propozycji zajęć w Pracowni Witrażu (Zróbmy razem herb Wrocławia) oraz Pracowni Grafiki Artystycznej (Wrocław – moje miasto/ Pocztówka z Wrocławia). Zainteresowani teatrem spróbują swoich sił np. w w konstruowaniu historii o Wrocławiu podczas warsztatów reżyserskich lub znajdą dla siebie rolę i włączą się do gry w larpie W.R.O.

Akcje plastyczne trwające podczas warsztatów zwieńczy wspólny wernisaż-happening w Galerii ca-ffe „Pod spódnicą" 29 stycznia 2011 godz. 17.00.
Impreza organizowana przy współudziale Instytucji Kultury Wrocław 2016 jest także akcją informacyjną dotyczącą kandydowania Wrocławia na europejską stolicę kultury w 2016 r.

29 stycznia 2011 godz. 11.00- 18.00; wstęp wolny

Ośrodek Działań Twórczych Światowid ul. Sempołowskiej 54A Wrocław
Pracownia Grafiki Artystycznej ODT Światowid ul Szczytnicka 51 Wrocław
Organizator: ODT Światowid
Partnerzy: Stowarzyszenie Wielosfer; Inicjatywa Edukacyjna eMSA, Instytucja Kultury Wrocław 2016
WrocART-Varia

PROGRAM WARSZTATÓW

PANEL ZAJĘĆ DLA DZIECI
• Życzliwy Wrocław – warsztaty plastyczne – wyklejanie płasko-przestrzennej makiety Wrocławia; grupa 7+ czas trwania 3 godz. Uzupełnieniem tych warsztatów będą zajęcia z małej elektroniki (przygotowanie świetlnych gadżetów uzupełniających makietę); grupa +8, czas trwania 3 godz. oraz zajęcia czytelnicze dla maluchów (legendy i opowieści o Wrocławiu) z elementami plastycznymi (kolorowanki)
Prowadzenie: Katarzyna Bochenek, Małgorzata Adamska-Lech, Piotr Gołacki
• Anegdoty wrocławskie – tworzenie komiksu techniką kolażu – warsztaty plastyczne;
grupa 10+; czas trwania ok. 3 godz.
Prowadzenie: Michał Wiśniewski
• Legendy wrocławskie – warsztaty teatralne – pod kierunkiem instruktorów dzieci improwizować będą krótkie scenki na motywach wrocławskich legend
grupa 10 + czas trwania ok. 2 godziny
Prowadzenie: Ada Biela, Tomasz Jeznach

Kalambury Wrocławskie – towarzyska gra planszowa, z wykorzystaniem wielkiej mapy Wrocławia i naniesionej tu trasy wiodącej przez atrakcje turystyczne w naszym mieście. Dzieci będą pełnić rolę pionków, a w drodze do mety towarzyszyć im będzie rozwiązywanie zagadek.
Prowadzenie: Wiola Ostasiewicz

PANEL ZAJĘĆ DLA MŁODZIEŻY
• Zróbmy razem herb Wrocławia – warsztaty z witrażu; grupa 12+; 3 godz.
Prowadzenie: Henryka Gałda
• Wrocław – moje miasto/ Pocztówka z Wrocławia – warsztaty graficzne dla dzieci (od lat 8), młodzieży i dorosłych. W czasie trwania zajęć będziemy projektować, wycinać i drukować naszywki w technice linorytu (Wrocław – moje miasto). Przewidywany czas wykonania pracy przez jednego uczestnika to ok. 2h . Bardziej wytrwali uczestnicy warsztatów będą mogli spróbować wykonać pracę w technice akwaforty bądź suchej igły, przedstawiającą widoki ulubionych miejsc Wrocławia i wydrukować ją w kilku egzemplarzach – (Pocztówka z Wrocławia). Przewidywany czas wykonania pracy przez jednego uczestnika to ok. 3,5h. Powstałe prace uczestnicy będą mogli zabrać ze sobą do domu.
Czas trwania warsztatów: 11.00 – 16.00 (5h)
Zajęcia w Pracowni Grafiki Artystycznej ODT Światowid ul Szczytnicka 51 Wrocław
Prowadzenie Marta Lech i Monika Cichoń
• Wrocław przyszłości – warsztaty architektoniczno-makieciarskie eMSA – wykorzystując „ekologiczne śmieci" budujemy miasto naszych marzeń; wiek 12+ ; liczba uczestników: średnio 30 os.; czas trwania: 11-18)
program (wszystkie wydarzenia trwają przez cały czas warsztatów):
– projekcja nt. architektury i urbanistyki Wrocławia – pokaz miasta w różnych odsłonach
– budowanie wspólnej zbiorczej makiety „Wrocław Naszych Marzeń"
– budowanie makiet indywidualnych dowolnych obiektów miejskich (uczestnicy zabierają makiety do domów)
Prowadzenie: Anna Rumińska eMSA
• Tworzymy opowieść o naszym mieście – warsztaty reżyserskie – wiek 16 + czas trwania 3 godziny,
Prowadzenie: Jakub Tabisz, Ola Kościewicz
LARP – W.R.O.

Miasto to ludzie, a ludzie to historie. Zapraszamy na szaloną podróż przez Wrocław i po Wrocławiu. Trzy historie – studentki, artysty i chłopca spotykają się gdzieś po drodze. Jak to w życiu wiele w nich smutku i radości. Co z tego wyniknie, zależy już od Ciebie. Razem z nami możesz opowiedzieć historię o Wrocławiu i jego mieszkańcach.

W czasie zabawy używamy prostych technik teatralnych. Gesty zastępują rekwizyty, a słowa narratora opisują znajome i nieznajome miejsca. Każdy może wyjść na scenę i wcielić się w postać z jednej z historii, ale można także pozostać na widowni i tylko obserwować jak rozwija się opowieść. Choć brzmi to trochę skomplikowane, jest to bardzo proste.
Prowadzenie: Jakub Tabisz, Tomasz Jeznach, Ola Kościewicz
Grupa +15, czas trwania: 3 godziny uczestnicy: 6 aktorów, nieograniczona ilość widzów, którzy także mogą wpływać na opowieść.

Akcje plastyczne: Życzliwy Wrocław, Anegdoty Wrocławskie, Zróbmy sobie herb Wrocławia, Wrocław przyszłości i Wrocław moje miasto będą mieć zwieńczenie na wspólnym wernisażu-happeningu w Galerii ca-ffe „Pod spódnicą" 29 stycznia 2011 godz. 17.00