☰ menu

Wróbelek Elemelek

niedz.
27.01.2013

"Przygody Wróbelka Elemelka" zostały tak skomponowane, żeby poruszyć problemy dziecka wchodzącego w wiek szkolny. Elemelek przeżywa wiele ciekawych przygód. Aby nauczyć się pisać, idzie do szkoły Pani Sowy. Konieczna okazuje się również nauka przepisów drogowych i tu przychodzi z pomocą policjant …..

„Miał wróbelek Elemelek miskę, łyżkę i rondelek. W misce mył się, choć był ptaszkiem, w rondlu sobie warzył kaszkę, a łyżeczką mieszał żwawo ptasią zupę w lewo, w prawo. Ale przyszły niepogody, zimne wiatry, przykre chłody, noce długie, a dzień krótki. Znikły muchy i jagódki, o jedzenie coraz trudniej. Chyba lecieć na południe? Lecz we wróblim jest zwyczaju, by na zimę zostać w kraju. Rzucać gniazdko? Nie wypada! Chłodno? Głodno? Trudna rada."

Niedziela 27 styczeń godz. 12.30

Wróbelek Elemelek", teatr z Pępowa