☰ menu

niedz.
11.10.2015
2, 4, 9, 11.10.2015 r.
Projekt "Wołanie Miasta" jest kontynuacją projektu "Tu mówi miasto" realizowanego przez Teatr Pinokio w Łodzi w 2014 roku.
„Defekt niepamięci”, który stanowi swoistą diagnozę projektu "Tu mówi miasto” jest dla nas pretekstem i koniecznością do podjęcia kolejnych działań z mieszkańcami Łodzi.
W tegorocznej edycji projektu chcemy pokazać słowo jako budulec relacji, jako środek do wyjaśniania zdarzeń. Tekst dramatyczny "Tu mówi miasto”, który powstał w oparciu o historie mieszkańców Łodzi, okazał się doskonałym materiałem do działań teatralnych. Performatywne czytanie tekstu, które zakończyło projekt, było jednocześnie próbą spektaklu plenerowego, który powstanie w ramach projektu „Wołanie miasta”.
Spektakl poprzedzony cyklem warsztatów z mieszkańcami Łodzi zaprezentujemy w łódzkich dzielnicach. Zostanie on wzbogacony piosenkami z tekstami Konrada Dworakowskiego i muzyką Piotra Klimka oraz tekstami poetyckimi stworzonymi przez mieszkańców Łodzi na warsztatach z Jackiem Podsiadło, które będą wyświetlane na łódzkich budynkach w postaci projekcji przygotowanych przez Hakobo.
PRAPREMIERA: 2 października, godz. 19:00
ul. Sienkiewicza 75/77, dawna siedziba Zespołu Fabrycznego Przędzalni "Wigencja"

Kolejne pokazy:
04.10 godz. 19.00 – WI-MA ul. Piłsudskiego 135 (plac przy FabLabie)
09.10 godz. 19.00 – plac przy ul. Jaracza 20
11.10 godz. 19.00 – plac przy ul. Łagiewnickiej 5 (za parkingiem)
Wstęp wolny.

„Wołanie Miasta"
Opracowanie dramaturgiczne historii mieszkańców Łodzi: Andrzej Bart
Teksty piosenek: Konrad Dworakowski
Reżyseria: Karolina Maciejaszek
Scenografia: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Projekcje: Jakub Stępień Hakobo
Obsada: Hanna Matusiak, Małgorzata Krawczenko, Ewa Wróblewska, Żaneta Małkowska, Anna Sztuder-Mieszek, Łukasz Batko, Łukasz Bzura, Piotr Osak

Warsztaty w ramach projektu przeprowadzili: Anna Mrozińska-Szmajda, Mchał Malinowski, Przemysław Buksiński, Konrad Dworakowski, Jacek Podsiadło
Współpraca: Rafał Wróblewski

Projekt jest finansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury z programu "Ojczysty – dodaj do ulubionych".