☰ menu

Wokół Grassa – warsztaty, wystawy spotkania

pon.-śr.
14.10-16.10.2013

W ramach ponad dwutygodniowych obchodów zostaną zaprezentowane m.in.: wystawa Herberta Zangsa „Zangs u Grassa. Formacje strukturalne" w Gdańskiej Galerii Güntera Grassa, wystawa grafik Güntera Grassa w Muzeum Narodowym w Gdańsku, Festiwal Grassomania inspirowany ilustrowanym tomem poetyckim „Ostatnie tańce" Güntera Grassa oraz szereg wydarzeń towarzyszących, a wśród nich: spacery szlakami noblisty, wykłady, odczyty, prezentacje wydawnictw, a także warsztaty plastyczne i taneczne.

Warsztaty edukacyjne:

30.09 18.00 Warsztaty taneczne – tango *
* liczba miejsc ograniczona (szczegóły na www.ggm.gda.pl) Akademia Tańca Dance Avenue, ul. Konrada Leczkowa 1, Gdańsk – Wrzeszcz

4, 7, 9.10 11.00-13.00 Warsztaty rzeźbiarsko- ceramiczne dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat zatytułowane „Taniec" inspirowane rzeźbami i rysunkami Güntera Grassa
(Szczegółowe informacje:

10.10 11.00-13.00 Warsztaty dla seniorów zatytułowane „Collage" zainspirowane pracami Herberta Zangsa. Warsztaty poprzedzi wykład i oprowadzanie po wystawie artysty.
(Szczegółowe informacje: gtomaszewska@ggm.gda.pl) Pracownia Artystyczna Gdańskiej Galerii Miejskiej (ul. Grobla I 1/2, Gdańsk)

14, 16.10 11.00-13.00 Warsztaty dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat zatytułowane „Collage" zainspirowane pracami Herberta Zangsa. Warsztaty poprzedzi wykład i oprowadzanie po wystawie artysty.
(Szczegółowe informacje: gtomaszewska@ggm.gda.pl) Pracownia Artystyczna Gdańskiej Galerii Miejskiej (ul. Grobla I 1/2, Gdańsk)

5.10 11.00-13.00 Warsztaty z tańca współczesnego dla dzieci w wieku od 9 do 12 lat
prowadzi Dorota Hołownia
(Szczegółowe informacje: kasia.pastuszak@klubzak.com.pl) Klub Żak
(Al. Grunwaldzka 195/197, Gdańsk-Wrzeszcz

)Organizatorzy:

Gdańska Galeria Miejska, Gdańsk Miasto Wolności, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Marszałek Województwa Pomorskiego, Stowarzyszenie Güntera Grassa w Gdańsku

Partnerzy:

Dance Avenue, Teatr Miniatura, Kolonia Artystów, Artitude e.V., Stacja de Luxe, Oficyna Gdańska, Steidl Verlag Klub Żak,Konsulat Generalny Niemiec, Akademie der Künste Archiv, Dom Güntera Grassa w Lubece, Adolf Luther Stiftung Krefeld

Patroni medialni:

AMS, Gazeta Wyborcza, Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, in your pocket, o.pl.