☰ menu

Wodna mama i aktywna mama ćwiczenia dla kobiet w ciąży w wodzie i na sali

wt.-pt.
07.05-10.05.2013

WODNA MAMA z brzuszkiem (zajęcia w wodzie)
TYLKO U NAS!

wtorki, godz.10.30, piątki, godz. 15.00

To zajęcia na basenie przygotowane specjalnie dla kobiet w ciąży, począwszy od 2. trymestru ciąży.
Zawierają elementy aqua aerobiku wykonywanego w umiarkowanym tempie, gimnastyki ogólnorozwojowej, ćwiczeń rozciągających, relaksacyjnych i oddechowych, a także pływania zdrowotnego.

Woda jest najlepszym środowiskiem, w jakim może odbywać się aktywność fizyczna kobiet w ciąży. Siła wyporu wody sprawia, że ciało staje się kilkanaście razy lżejsze niż na lądzie. Opór wody powoduje, że ćwiczenia w niej wykonywane wymagają większego nakładu sił.

Dzięki temu bezpiecznie, bez obciążania kręgosłupa i stawów, możesz wykonywać ruchy w wodzie, poprawić swoją kondycję, wzmocnić układ mięśniowy, zwiększyć ruchomość i elastyczność stawów (stawy biodrowe, miednica) usprawnić pracę układu sercowo-naczyniowego i oddechowego oraz poprawić statykę ciała zaburzoną przez rosnący brzuszek.

AKTYWNA MAMA z brzuszkiem (zajęcia suche)

wtorki, godz. 12.00, piątki, godz. 16.30

To zestaw ćwiczeń o umiarkowanej intensywności z elementami Pilates, Body Ball, gimnastyki prenatalnej i relaksacji opracowany specjalnie dla kobiet w ciąży. Przyszłe mamy mają tylko lub aż 9 miesięcy na przygotowanie się do porodu i roli mamy.

Podczas zajęć wzmocnicie i uelastycznicie te partie mięśni, które będą Wam najbardziej potrzebne. Popracujemy nad poprawą krążenia krwi, przez co dotlenicie ciało własne jak i maluszka, a także wyeliminujecie możliwość powstania żylaków i obrzęków. Zajęcia mają pomóc Wam się zrelaksować, wypracować umiejętności, które pomogą Wam świadomie przygotować się do wzmożonej pracy i wysiłku przez kolejne miesiące, tak aby po porodzie szybciej wrócić do upragnionej formy i wyglądu.