☰ menu

godz.
Hotel Aviator,
Pabianice, ul. Św. Rocha 8A/10

Wirus HPV – można powstrzymać, warto rozmawiać.
Otwarte szkolenie dla rodziców i nauczycieli

Organizatorzy:
Fundacja „Krwinka” oraz Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Doradztwa Metodycznego w Pabianicach

O wirusie HPV i o konieczności szczepienia dziewcząt przeciwko niemu mówi się coraz więcej, ale potrzeby są wciąż ogromne. Świadczy o tym chociażby gigantyczne zainteresowanie rodziców, organizowanym przez fundację „Krwinka” programem profilaktycznym, w ramach którego zostało zaszczepionych już ponad 1200 dziewcząt. Zdrowie, nowotwory to temat trudny dla uczniów. Niełatwo o nim rozmawiać z młodzieżą w sposób atrakcyjny i przykuwający uwagę, ale to możliwe – podkreślają specjaliści od komunikacji, do czego chcą w czwartek przekonać nauczycieli, katechetów i rodziców. Nie zabraknie też twardych medycznych danych, potwierdzających jak ważny to temat. Rak szyjki macicy to jak dotąd jedyny nowotwór, którego przyczyna jest na tyle rozpoznana, że można mu skutecznie zapobiegać.

W szkoleniu może wziąć udział nawet 150 nauczycieli i rodziców. Są jeszcze wolne miejsca. Osoby zainteresowane udziałem mogą się zapisać dzwoniąc do PODNiDM w Pabianicach pod numer 42 215 42 42. Szkolenie rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa około dwóch godzin.

Wirus HPV – można powstrzymać, warto rozmawiać

Hotel Aviator, Pabianice, ul. Św. Rocha 8A/10 w dniu 20 marca 2014r.

13:45         Briefing prasowy

14:00         Rozpoczęcie konferencji. Powitanie uczestników Konferencji (Starosta Pabianicki – Krzysztof Habura, prezes Fundacji dla Dzieci z Chorobami Nowotworowymi „Krwinka” – Elżbieta Budny)
14:05         Prezentacja działalności Fundacji „Krwinka”, w tym: profilaktyka nowotworowa (Elżbieta Budny)
14:15         Wirus HPV – to nie tylko rak szyjki macicy. Choroby, zagrożenie i profilaktyka (Klinika Ginekologii Operacyjnej i Ginekologii Onkologicznej ICZMP – dr n. med. Anna Bartosińska- Dyc)