☰ menu

Wiesz-jak-rozpalić-ogień-bez-użycia-zapałek-lub-zapisać-wiadomość-w-jajku-Bystrzaki-już-to-wiedzą-Do

wt.-pon.
06.11-12.11.2012

Na szczęście w naszym mieście powstają placówki, które z powodzeniem nadrabiają te braki. Jednym z takich miejsc jest Ośrodek Twórczego Rozwoju dla dzieci i młodzieży „BYSTRZAK"

z usług, którego mogą korzystać dzieci od 3 do 13 lat. Na Krakowskim rynku to prawdziwa nowość. Pierwszy tego typu Ośrodek powstał kilka lat temu w Radomsku. W tym roku jego oddziały są już w 10 miastach w Polsce, w tym właśnie w Krakowie.

Czym jest Bystrzak? To przede wszystkim grupa świetnie wykwalifikowanych i doświadczonych pedagogów oraz terapeutów, którzy z niezwykłym zaangażowaniem rozbudzają w dzieciach ciekawość otaczającym światem, jednocześnie rozwijając w nim twórcze myślenie i działanie. Na zajęciach w ‘′ BYSTRZAKU" już najmłodsze dzieci dzięki podróżniczym kursom uczą się nie tylko czytać , ale także stają się bardziej samodzielne i komunikatywne, nabywają zupełnie nowych umiejętności. Podczas zajęć trenerzy wprowadzają techniki pamięciowe i przyspieszają tempo czytania. Starsze dzieci wypracowują natomiast swój indywidualny styl uczenia się. Najważniejsze jednak jest to, że na tych nietypowych zajęciach dzieci cały czas mają kontakt z książką, mapą, atlasem czyli tym, co dzisiaj jest powoli wypierane przez komputer.

Każde dziecko w wieku od 3 do 13 lat znajdzie w „Bystrzaku" coś dla siebie. Trzylatki na kursie Kolorowy Świat nabywają umiejętności podczas podróży przez zaczarowane miejsca z bajek . Spotykają się z ich bohaterami, rozwijają wiedzę o otaczającym świecie, rozwiązują zagadki i dowiadują się m.in. kto mieszka w tęczy i wulkanie. Przez cały rok towarzyszymy dzieciom w burzliwym i szybko postępującym rozwoju . Zajęcia umożliwiają doskonalenie kontaktów z rówieśnikami i pozwalają nabywać nowe umiejętności . Dla dzieci w wieku 4-5 odpowiednim kursem jest Tajemnicza Planeta jest to wspaniała wyprawa w tajemny i nieznany świat, w którym dziecko poznaje ciekawostki dotyczące naszego kraju poznają legendy i historie niezwykłych miejsc. Podczas zajęć ćwiczymy m.in. koncentrację oraz wytrwałość w dążeniu do celu.

Z kolei sześciolatki na zajęciach Kraina Przygód uczą się nowych rzeczy wędrując po całym świecie. W trakcie wyprawy zwiedzają różne kraje i poszerzają wiedzę na temat ich obyczajów i tradycji. Rozwiązują zagadki, podróżują po pustyni, lecą w kosmos, odwiedzają krainę krasnoludków.- Uczymy dzieci dociekliwości, a także tworzymy nawyk twórczego oswajania najbliższego otoczenia. Wspólnie ćwiczymy wyobraźnię. Ośmielamy do zadawania pytań i zaspakajania ciekawości.- wymienia Izabela Graboń.

Dla dzieci w wieku szkolnym przewidziano kilka kursów. Siedmio i ośmiolatki uczestniczą w programie Wehikuł Czasu , w trakcie którego rozwiązują zagadki naukowe, eksperymentują, twórczo zwiedzają świat. Dzieci 9-10 letnie podczas rocznego kursu Drużyna Wynalazców biorą udział w grze przygodowej, dzięki której zwiedzają różne zakątki naszej planety. Dla najstarszych dzieci 11-13 letnich przeznaczony jest kurs Odkrywcy Wiedzy , w czasie którego uczestnicy ćwiczą pamięć i zdobywają wiedzę z zakresu chemii, fizyki robiąc doświadczenia i eksperymenty, likwidują stres szkolny, odkrywają swój potencjał.

Na naszych zajęciach dużo się dzieje – tłumaczy Izabela Graboń założycielka Ośrodka w Krakowie.- Gdy opowiadamy dzieciom legendę o kluskowej bramie to gotujemy z dziećmi kluski śląskie. Przeprowadzamy też dużo doświadczeń naukowych , a nawet pokazujemy sztuczki magiczne. Na dzieciach niezmiennie ogromne wrażenie robi balonowy szaszłyk (dzięki magii nabity na patyk od szaszłyka nie pęka ), a także banan , który po obraniu ze skórki jest już pokrojony w plasterki.

Jako jedyni pracujemy z wykorzystaniem interaktywnych pomocy do nauki czytania i technik pamięciowych. Dzięki temu dziecko cztery razy szybciej przyswaja wiedzę odkrytą na zajęciach. Ponadto każde dziecko zapisane do „Bystrzaka„ otrzymuje swoje karty pracy, które po zajęciach zabiera do domu aby wraz z rodzicami ćwiczyć techniki pamięciowe lub najważniejsze wiadomości z odbytej podróży. Maluchy otrzymują natomiast książeczki do nauki czytania.

NASZYM NAJWAŻNIEJSZYM ZADANIEM JEST SPRAWIĆ, ABY DZIECI POLUBIŁY MYŚLENIE I NIE BAŁY SIĘ STAWAĆ NAWET PRZED NAJTRUDNIEJSZYMI WYZWANIAMI.

W tym momencie jest wiele zajęć dodatkowych dla dzieci chociażby np. balet, taniec, nauka języków obcych, ale tak naprawdę nie wiadomo czy ta 30 letnia baletnica nadal będzie posługiwała się językiem niemieckim bo może będzie w pracy posługiwała się innym językiem, dlatego też pragniemy dać dzieciom uniwersalne narzędzie czyli sprawną naukę, dobrą pamięć, ciekawość otaczającego świata, umiejętność logicznego myślenia oraz koncentracji aby umiały odnaleźć się w każdej sytuacji życiowej.

Ludzie dorośli dzielą się na dwie grupy

I – osoby spełnione, zrealizowane, szczęśliwe

II – osoby, które pomimo predyspozycji ,wykształcenia nie potrafią osiągnąć osobistego sukcesu

Dlaczego? Brakuje takich umiejętności jak:
ciekawość otaczającego świata,
wiary we własne możliwości, talenty,
asertywności
inteligencji emocjonalnej

Głównym celem naszych kursów jest ciągła praca nad tymi umiejętnościami .

Dodatkowo proponujemy organizację twórczych urodzin zgodnie z wybraną fabułą np.
Wyprawa na dziki zachód,
W krainie magii i czarów
W krainie smoka czyli urodziny po Chińsku.

U nas właśnie trwają zapisy na zajęcia! Zapraszamy na darmowe lekcje pokazowe.
Kontakt: Ośrodek Twórczego Rozwoju Bystrzak
Chmieleniec 39 lok. E