☰ menu

Wesołe Miasteczko w Parku Śląskim

sob.-niedz.
15.08-16.08.2015

To tutaj  powstał pierwszy rollercoaster w Polsce, poruszający się z prędkością 60 kilometrów na godzinę (2 pętle). Zakup całodniowego karnetu uprawnia do przejazdu na wszystkich karuzelach.

Całość miasteczka podzielona jest na strefy rodzinne, dla dzieci oraz adrenalinowe. W strefie rodzinnej znajdują się między innymi Gabinet krzywych luster, w których lustrzane odbicia nadają naszym postaciom zabawne kształty, Skuternia Disco z elektrycznymi samochodzikami, ześlizg do wody gdzie łódź z turystami wciągana jest tyłem za pomocą windy na wysokość ok. 13 m, następnie zjeżdża po torze do wody. Dobrej zabawy dla całej rodziny dostarczy również Super ześlizg XXL, gdzie na czterech równoległych torach można zjeżdżać po falistej zjeżdżalni w specjalnych filcowych workach.

Dla dzieci pełno jest atrakcji dmuchanych, skakanych, karuzel, można odwiedzić kino 2D, czy pobawić się w towarzystwie animatorów. Dedykowane są dla nich specjalne atrakcje jak „Jungle Boat", „Filiżanki" tor z małymi samochodzikami, kolejki i place zabaw. Mogę też wspólnie z rodzicami odbyć podróż do nieba największym w Polsce „Diabelskim Kołem" i z samej góry podziwiać piękną panoramę Parku Śląskiego.

Również dorośli i młodzież nie będą się tu nudzić. Flic Flac, nowo oddany rollercoaster Himmalaya, Enterprise, Circus Hoppala to świetna okazja do ekstremalna przejażdżka dla najbardziej wytrwałych. W wybrane sobotnie wieczory w każdym miesiącu  miasteczko zaprasza na specjalną zabawę „Wesołe at Night"

Na terenie parku znajdują liczne bary, mini restauracje czy punkty z lodami i napojami w których można zaspokoić pierwszy głód czy pragnienie. Od marca 2015 Wesołe Miasteczko ma nowego właściciela słowacką firmę Tatry Mountain Resorts (www.tmr.sk) właściciela m.in.: „Tatralandii" – największego wodnego parku rozrywki w tej części Europy (www.tatralandia.sk), która w ciągu najbliższych trzech latach zainwestuje w lunapark ok 117 mln PLN.

W ostatnim miesiącu na terenie chorzowskiego lunaparku pojawił się nowy system nawadniania zieleni, 25 skalniaków i 50 nowych ławek. Trzy tysiące posadzonych świeżo tuj i ogromna liczba kwiatów utworzyły atmosferę gigantycznego ogrodu. A to zaledwie początek przemiany tego największego w Polsce Wesołego Miasteczka. Rozpoczęto  prace nad wprowadzeniem systemu identyfikacji wizualnej (kolorowe operatornie, regulaminy, strzałki, nowa obudowa skuterni), dzięki czemu goście łatwo i szybko odnajdą miejsca, w których chcą się bawić lub przebywać.  Zmieniające się oblicze Wesołego Miasteczka można sprawdzić i przetestować  bezpośrednio w od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 19.00, a w weekendy od godziny 10.00 do 21.00. Co więcej od  lipca chorzowski oferuje dla swoich klientów darmowe parkingi samochodowe.

Uwaga! KONKURS ROZWIĄZANY!

Wszyscy chybą lubią lunaparki :), bowiem zgloszeń było mnóstwo! Tym razem szczęście uśmiechnęło się do następujących osób:

1. A. Witczak
2. M. Olszanik
3. I. Nowak
4. M. Kęsek
5. H. Piwowar
6. I. Gibała
7. B. Dudzik
8. W. Gacek
9. A. Grindel
10. B. Gumuła
11. Ł. Marciniszyn
12. R. Gajewicz
13. A. Rączka
14. J. Motyka
15. I. Woźny
16. J. Węgiel
17. A. Noworyta
18. Z. Konieczna
19. B. Śmigielska
20.  D. Kozub

*Zwycięzcy zostali powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁

Kalendarz imprez wakacyjnych:

15-16 sierpnia:           MagicLand: Beach party

22-23 sierpnia:           Weekend Filmowy

29-30 sierpnia: Weekend „Pożegnanie Lata"

Ceny biletów dla dorosłych wynoszą 50 PLN, młodzież i dzieci płacą 39 PLN, w czasie pobytu w Śląskim Wesołym Miasteczku można korzystać z całej infrastruktury, tak aby czas płynął na jak najlepszej zabawie.

Więcej informacji: www.wesole-miasteczko.pl

Filmy: https://www.youtube.com/watch?v=wH-_4nMCmyU