☰ menu

Weekend majowy w Pszczynie

sob.-pon.
01.05-03.05.2010

W sobotę 1 maja o 16.30 największe przeboje zaśpiewa Bogusław Mec. Jego występ otworzy cykl koncertów pod wspólnym tytułem „Projekt Warka". 2 maja o 15.00 i 17.00 na płycie rynku odbędzie się widowiskowy pokaz mażoretek z zespołu „Enigma" – laureata wielu przeglądów, m.in. „Złota lira" w Rybniku. Zespołowi towarzyszyć będzie Orkiestra Ogniska Muzycznego w Pszczynie pod dyrekcją Adama Barona. 3 maja natomiast będzie można zobaczyć happening historyczny pt. „Przeszłość to dziś…".

Program „Pszczyńskiej Majówki"

1 maja
16.30 – Koncert Bogusława Meca

2 maja
15.00 i 17.00 – Koncert Orkiestry Ogniska Muzycznego z towarzyszeniem zespołu mażoretek „Enigma"

3 maja
10.30 – Kościół pw. Wszystkich Świętych – msza św. w intencji Ojczyzny
11.30 – Złożenie wiązanek kwiatów pod tablicą pamiątkową Urzędu Miejskiego
15.00 – „Przeszłość to dziś" – happening historyczny pod honorowym patronatem Burmistrza Pszczyny

Organizatorzy: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, Pub Warka, Stowarzyszenie Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego, LO im. Bolesława Chrobrego, Publiczne Gimnazjum nr 1, Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej.

(źródło: UM Pszczyna)