☰ menu

Weekend Dziecka Zdolnego z Kształtownią

sob.
28.06.2014

Zapraszamy do zapisów drogą telefoniczną pod numerem 501-150-139 oraz drogą mailową biuro@ksztaltownia.edu.pl

Co będzie się działo podczas WDZ?

Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach rozwijających różnorodne zdolności każdego z nich.

Gdzie będzie się odbywać WDZ?
Najbliższy WDZ będzie się odbywać na ulicy Grabowskiego 9 w Krakowie w budynku Kształtowni oraz w krakowskim ZOO.

Jakie są koszty udziału w WDZ?
Koszt jednego warsztatu to 40 PLN. Przy zapisie na dwa warsztaty 60 PLN. Potwierdzeniem zapisu jest wpłata na konto bankowe. 73195000012006082543550002 (IDEA Bank). Proszę w tytule podać tytuł warsztatu oraz imię dziecka.

Jaki jest ogólny cel WDZ?
Celem ogólnym „Weekendów Dziecka Zdolnego" jest zwrócenie uwagi rodziców dzieci w wieku szkolnym na znaczenie dostrzeżenia i mądrego wspomagania rozwoju różnorodnych zainteresowań i zdolności dzieci.

Co rozumiemy poprzez mądre wspomaganie?
Z jednej strony bazujemy na wrodzonych zdolnościach dziecka pomagając mu w ich rozwijaniu. Z drugiej strony pomagamy w pokonywaniu trudności, które mogą pojawić się podczas pogłębiania przez dziecko swoich zainteresowań i pasji.

Podstawą organizacji działań edukacyjnych są dla nas swobodna ekspresja i aktywność własna dziecka.

Uwaga! ZAPROSZENIA!
Miasto Dzieci ma dla Was niespodziankę. Mamy do rozdania po 5 wejściówek na każdy z warsztatów!
Chętne osoby proszone są o wysłanie zgłoszenia (o temacie: wdz i nazwa wybranego warsztatu, np. wdz, Po śladach legend) wraz z imieniem i nazwiskiem, wiekiem dziecka oraz numerem telefonu na adres monikak@miastodzieci.pl do 27 czerwca do godz. 12.00.

*Zwycięzcy zostaną powiadomieni o wygranej, brak e-maila od redakcji Miasta Dzieci oznacza brak wygranej 🙁

PLAN WEEKENDU DZIECKA ZDOLNEGO 28 CZERWCA (SOBOTA)

NAJBLIŻSZY WEEKEND DZIECKA ZDOLNEGO JEST ZAPOWIEDZIA WYDARZEŃ CZĘŚCI NASZYCH PROPOZYCJI
NA WAKACJE W MIESCIE 2014

9:00 – 11:00    Magiczny świat teatru. (IV-VI klasa)        prowadzi: Mateusz Wróbel   (ul.Grabowskiego 9/2)

Zapraszamy na 2 godzinną podróż po magicznym świecie teatru:
– poznamy ciekawe gry i zabawy, które pomogą nam pokonać tremę
– odkryjemy tajniki pantomimy i dowiemy się dlaczego Mim nie mówi
– dowiemy się dlaczego dykcja jest ważna dla aktora"

11:15 – 13:15      Po śladach legend  (IV-VI klasa)           prowadzi: Justyna Szwajcowska (ul. Grabowskiego 9/2)

Lubisz Kraków? Znasz Kraków? Czy wiesz, dlaczego gra się hejnał? Czy wiesz, skąd wziął się nóż w Sukiennicach? Zapraszamy wszystkich małych odkrywców i podróżników, którzy chcą w różnorodnych zadaniach poznać i przypomnieć sobie słynne krakowskie legendy.

Zapraszamy wszystkie dzieci z klas IV – VI, które chcą w formie swobodnej zabawy powtórzyć i przyswoić sobie bliskie każdemu legendy związane z Krakowem. Zajęcia, odbywajace się w sali Kształtowni, połączone będą z ćwiczeniami językowo – logicznymi oraz literackimi. Na ich zwieńczenie proponujemy krótki spacer po krakowskim Rynku – spróbujemy odszukać tam to, co zostawiły po sobie legendarne czasy.

Czas trwania zajęć – przewidywany na około 120 minut, około godziny 12:30 wraz z rodzicami wyjście na Rynek. Spacer – niezależny od aury.

W czasie spaceru dzieci pozostają pod opieką rodziców.

11:00 – 13:00       Wiosenna wizyta w ZOO    (IV-VI klasa)          prowadzi: Michał Adamski (Krakowskie ZOO)

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt na wyjście do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Wiosenna wizyta w ZOO jest doskonałą okazją do zaobserwowania młodych, niedawno narodzonych zwierząt – w tym roku są to młode puszczyki, antylopy, kozy, owce a nawet pancernik! Ponadto można również nacieszyć się widokiem przepięknych egzotycznych ryb i koralowców zamieszkujących morskie akwarium. Warto nadmienić, że wycieczka do ZOO jest również doskonałą okazją do podziwiania bogatej kolekcji roślin między innymi azalii, hortensji, różaneczników, dla wielu z nich koniec maja to okres kwitnienia. Spacer w ZOO zostanie urozmaicony profesjonalnym komentarzem opiekuna, który przedstawi ciekawostki z życia lwów, żyraf, antylop, małp i wielu innych zwierząt, a także odpowie na wszystkie pytania uczestników.

Kształtownia pokrywa tylko koszt wejścia dzieci. Zachęcamy rodziców do wspólnego uczestnictwa wraz z pociechami.