W gronie partnerów wydarzenia znajdują się : Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o., Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania oraz Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Planowane atrakcje w Pawilonie III Palmiarni:
21 września:
Oddział Edukacji Ekologicznej Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania
Na stanowisku będzie można znaleźć:
– warsztaty, quizy, konkursy z drobnymi upominkami dla każdej grupy wiekowej w zakresie właściwej segregacji odpadów;
– działania edukacyjne dotyczące właściwego postępowanie z elektroodpadami, przedstawienie informacji o Gratowiskach i Gratowozie, o pojemnikach na elektroodpady;
– warsztaty i informacje — jak założyć własny kompostownik; o tym jak zacząć przygodę z przydomowym kompostowaniem, jakie odpady kompostować, czego nie wrzucać do kompostownika i jak radzić sobie z możliwymi trudnościami.
Zarząd Zieleni Miejskiej
Na stanowisku będzie możliwość zapoznania się z poznańskimi parkami i skwerami od strony przyrodniczej oraz historycznej. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w konkursach wiedzowych i otrzymać nagrody. Najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w roli młodego przyrodnika – odkryć między innymi świat pszczoły murarki i flory miejskich zieleńców.
PCŚ Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty dla dzieci z PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych pod hasłem “EKO ZWIERZAKI”. Na stoisko zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzinami, które mają ochotę stworzyć wspólnie zwierzęta z materiałów EKO.
22 września:
Zakład Zagospodarowania Odpadów
Zakład Zagospodarowania Odpadów pojawi się ze swoim stoiskiem i sporą dawką ekologicznej wiedzy, przy którym będzie można się dowiedzieć jak postępować z odpadami, gdzie trafiają odpady problemowe i niebezpieczne, czym jest gratowóz i recykling. Przy stoisku odbędą się również warsztaty ekologiczne, podczas których uczestnicy będą mogli stworzyć ciekawe przedmioty np. lornetki z rolek po papierze toaletowym, nadając tym samym niepotrzebnym przedmiotom „drugie życie”.
Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Poznania
Wydział Klimatu i Środowiska UMP przygotował dla mieszkańców Poznania serię mini warsztatów poświęconych ochronie przyrody. Na naszym stoisku młodsi i starsi mieszkańcy Poznania będą mogli zapoznać się ze standardami ochrony ptaków w Poznaniu, obejrzeć różne typy budek lęgowych. Liczne układanki, puzzle i plansze poświęcone przyrodzie pozwolą na aktywne wzbogacanie wiedzy o roślinach i zwierzętach mieszkających w naszym mieście. Pokażemy co je jeż i wiewiórka, jakie ptaki zamieszkują nasze miasto. Opowiemy o drzewach w mieście, jak je chronić i czym są standardy ochrony drzew.
Ponadto w Pawilonach Palmiarni będzie można zobaczyć prace Joanny Lisieckiej, Natalii Jurczak i Kacpra Rosadzińskiego – studentów Pracowni Znaku i Identyfikacji Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych – znajdziecie tam wiele ciekawostek, porad naszych partnerów, a także sposobów jak żyć ekologicznie na co dzień.
Wstęp w cenie biletu do Palmiarni:
– ulgowy- 12 zł
– normalny- 16 zł
Zapraszamy!