☰ menu

Warsztaty z misiem i pudełkami z marzeńa

pt.
29.08.2014

"Uszyj miasto"

Co potrzebne jest w mieście? Jak ono funkcjonuje? Uszyjmy wspólnie idealne miasto – ze skrawków niepotrzebnych ubrań, wstążek, filcu…

Zadaniem dzieci będzie stworzenie miasteczka- za pomocą igły i nitki uszyjemy je z nienoszonych już ubrań, zasłon, obrusów itp. Na koniec każdy element zostanie wypełniony anilaną czyli "watą", taką jaka jest w poduszkach. Miasto będzie jedną, przestrzenną formą. Podczas pracy dzieci zastanowią się co powinno znaleźć się w mieście, skąd mieszkańcy czerpią prąd czy wspólnie sadzą drzewa a może dowiemy się jakie są ich historie?

(UWAGA – Zajęcia "Uszyj miasto" składają się z 2 części).

"Pudełko z marzeniami"

Czy można zamknąć marzenia w pudełku? Wyraź swoje marzenia językiem małych przedmiotów i stwórz swoje własne Pudełko z Marzeniami.

Zadaniem dzieci będzie skonstruowanie małej instalacji- marzenia, które powstanie z drobnych elementów np.: części komputerowych, od zegarków, tektury, drucików, sznurków. Na koniec zostaną one umieszczone w przezroczystych pudełkach, które będzie można zabrać ze sobą do domu.

Harmonogram zajęć:

CYKL 1

20 sierpnia 2014 r., 17.00 – 19.30 – Uszyj miasto cz. 1

21 sierpnia 2014 r., 17.00 – 19.30 – Uszyj miasto cz. 2

22 sierpnia 2014 r., 17.00 – 19.30 – Pudełko z marzeniami

CYKL 2

27 sierpnia 2014 r., 17.00 – 19.30 – Uszyj miasto cz. 1

28 sierpnia 2014 r., 17.00 – 19.30 – Uszyj miasto cz. 2

29 sierpnia 2014 r., 17.00 – 19.30 – Pudełko z marzeniami

Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały plastyczne.

W każdych zajęciach może wziąć udział 12 dzieci.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Jeśli chcesz zapisać na nie swoje dziecko, napisz do nas na adres ngrzywalska@fise.org.pl. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

UWAGA – można zapisać dziecko na cały cykl, albo na pojedyncze zajęcia (samo "Uszyj miasto" albo samo "Pudełko z marzeniami"). Nie można zapisać dziecka na oba cykle.

Nie będziemy rozpatrywać zgłoszeń bez podanych konkretnych dat zajęć, na które chce się zapisać."

Organizator:
Fundacja Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych (FISE)
pl. Konstytucji 5/14, 00-657 Warszawa