☰ menu

wt.-pt.
16.08-19.08.2011
TAKK!
to niecodzienna okazja by Twoje dziecko uczestniczyło w bezpłatnych warsztatach prowadzonych przez najlepszych animatorów kultury w Polsce.

SZTUKA – akcja „Moda na drzewa"
termin: 29.07.- 30.07.2011 r.
Miejsce: WPKiW
Artysta: Cecylia Malik

Artyści wychodzą ze swoimi pomysłami poza obręb galerii w celu kreowania sytuacji wspólnotowych, przekonując że sztuka współczesna nie musi być ciężkostrawna i hermetyczna. W poczuciu odpowiedzialności przybliżają mieszkańcom Katowic swój indywidualny sposób widzenia. Podczas całodziennych warsztatów miasto zostanie naznaczone tymczasowymi sygnaturami w postaci realizacji poszczególnych artystów. Warsztaty zakładają kształtowanie przestrzeni przez kreatywne myślenie, oswajanie z głównym wyznacznikiem sztuki współczesnej jakim jest założenie, że akt twórczy jest możliwy w każdym intencjonalnym działaniu.

Warsztaty w oparciu o projekt 365 Drzew.
„Chciałabym podzielić się moim doświadczeniem i wielką przygodą. Osoby, które wzięły by udział w warsztatach zapoznały by się z całym procesem, jaki towarzyszył projektowi. W ramach warsztatów chciałabym zaproponować jedno lub 2 dniowy spacer po Katowicach. Spotkalibyśmy się w parku, uczestnicy warsztatów opowiedzieliby o ważnych drzewach ze swojego życia, może widzianych z okna, lub będących bazą w dzieciństwie, wspólnie przeczytalibyśmy kilka tekstów o drzewach z dzieciństwa z książki 365 Drzew. Następnie nauczyłabym uczestników warsztatów rozpoznawania gatunków drzew, po liściach, korze… A przy pomocy szkicowników stworzylibyśmy razem mały atlas drzew. Innymi tematami naszych rozmów byłoby np. zastosowanie drzew, ale także legendy i mity z nimi związane.
Uwiecznieniem całego projektu będzie foto-sesja, w specjalnie wykonanych na ten cel strojach, naśladująca mój projekt 365 drzew."

Cecylia Malik, urodzona w 1975 w Krakowie, 1995-2001 studiowała na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Współtwórczyni Farmy sztuki – instytucji artystycznej, będącej wspólną platformą działania artystów i kuratorów, związana z krakowskim Bunkrem Sztuki – współtwórczyni Małego Klubu Bunkra Sztuki, za który otrzymała nagrodę Kulturalne Odloty Gazety Wyborczej. Jest autorką głośnej akcji „365 drzew" podczas której codziennie wdrapywała się na inne drzewo.

Rekrutacja
Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji i warsztatach Cecylii Malik osoby młode ciałem i duchem! Prosimy o wysłanie do nas wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Na zgłoszenia czekamy do 20 lipca. Przewidywana ilość uczestników: 20 osób.

Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie ze sobą aparatów fotograficznych (mogą być nawet komórki) i niepotrzebnych ubrań, które chcieliby poprzerabiać.

Zgłoszenia (wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy) prosimy wysyłać na adres: zapisy.takk@gmail.com wraz z dopiskiem w tytule: SZTUKA – Cecylia Malik lub dostarczyć do siedziby Ronda Sztuki.

DESIGN DLA DZIECI: RELAKSAKCJA
Termin: 16.08-19.08
Miejsce: Rondo Sztuki

projektanci Justyna Kucharczyk, Kamil Kamysz i Kasia Pełka edukują poprzez działania projektowe. Hasło ich akcji to relaks i odpoczynek w mieście. Z pomocą dzieciaków zbudują obiekty/ przestrzenie z gotowych elementów oraz nauczą dzieci, że design kształtuje otoczenie, zachowania, samopoczucie, relacje. Design dla dzieci to zabawa i nauka w jednym.

DESIGN DLA DZIECI: warsztaty Justyny Kucharczyk, Kamila Kamysza i Kasi Pełki
Justyna Kucharczyk – absolwentka Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie. Doktorantka katowickiej ASP związana z Pracownią Projektowania Form Przemysłowych. Prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych, m. in. Biennale Architektury w Krakowie, Biennale Plakatu w Katowicach.
Kamil Kamysz – asystent na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zrealizował prasowe kampanie reklamowe dla FQS Fujitsu Poland: Materials Explorer, Business Intelligence, ADME, Scigress. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów dla dzieci.
Kasia Pełka – absolwentka wzornictwa katowickiej ASP, kierunku design management na SGH (we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego). Studiowała także we Francji i na Słowacji. Na studiach organizowała warsztaty Wnętrze Zaradne i koordynowała warsztaty Meblościanka 2008 w Poznaniu. Jest także autorką projektu WORK/SHOP odbywającego się w Rondzie Sztuki w Katowicach. Od 2009 roku pracuje dla Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Zajmowała się m.in. projektowaniem wystaw Materiałowy boom! i La Dolce (Re)Vita.
Współtworzy grupę projektową Wzorro (www.wzorro.com) oraz kolektyw Haja (www.haja.com.pl).

FOOD DESIGN
Termin: 30.07
Miejsce: Rondo Sztuki

FOOD DESIGN: Weekend w Rondzie Sztuki pod znakiem Food Designu. Gotowanie potrafi być sztuką, a także projektowaniem.

FOOD DESIGN: warsztaty Patrycji Walter dla dzieci
Podróż po kuchni europejskiej. Mali uczestnicy warsztatów przekonają się, że hiszpańskie tapas może bardzo przypominać śląskie sznity, a włoskie gnocchi – kluski śląskie. Finałem kulinarnych warsztatów będzie zaaranżowanie na chodniku przed Rondem Sztuki restauracji, w której dzieci zaserwują przygotowane przez siebie potrawy.

Patrycja Walter z wykształcenia animator społeczno-kulturalny, z zamiłowania kucharka specjalizująca się w śląskiej kuchni fusion i food designie. Trendsetterka aranżacji stołowych i nowinek kulinarnych. Jej pierwsze warsztaty kulinarne odbyły się podczas imprezy Babski Design w Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie. Autorka wielu menu m.in. : dla polsko-niemieckiej konferencji na temat designu w Ludwigsuburgu, Guck mal! Shlesien w Dusseldorfie oraz imprez okolicznościowych i pokazów mody. Publikowała m.in w Architekturze- Murator, Gazecie Wyborczej, Echu Miasta. Na co dzień prowadzi własne bistro.