☰ menu

warsztaty w Muzeum Etnograficznym

sob.
15.10.2011
15 października zajęcia pt. 80 DOMÓW DOOKOŁA ŚWIATA / …czyli jak mieszkają ludzie różnych kultur

Jak mieszkają ludzie w innych kulturach?

Z czego budują swoje domy?

Jak będzie wyglądał Twój dom?

Zapraszamy na drugie ARCHIDZIECIAKI – warsztaty architektoniczne dla dzieci w wieku 7-10 lat. Tym razem pojedziemy w podróż dookoła świata, żeby zobaczyć jak mieszkają ludzie innych kultur. Będziemy obserwować czego używają do budowy domów, oraz w jaki sposób zabezpieczają się przed miejscowym klimatem. Spróbujemy zrozumieć i zastosować w praktyce podpatrzone konstrukcje.

Zastanowimy się jak charakter mieszkańca domu wpływa na jego wygląd oraz jakie walory przestrzenne można w ten sposób nadać budynkowi, np. jak mógłby wyglądać dom sportowca, a jak hodowcy motyli. Na koniec wypróbujemy możliwości materiałów oraz dziecięcej wyobraźni i razem zbudujemy domy!

A tak bawiliśmy się w sobotę 1 października:

Kolejne zajęcia cyklu ARCHIDZIECIAKI:

5 listopada WIEŻA / budynki wysokie w mieście
19 listopada PARK (UJEMY) / zieleń w mieście
3 grudnia MIASTO INSTANT / miasto w proszku

Warsztaty poprowadzą:

Maria Anna Kowalska oraz Katarzyna Pedrycz, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Opieka merytoryczna: Dział Naukowo-Oświatowy PME
Cena biletu dla dziecka: 20 zł, płatne w kasie PME

ZAPISY:
archidzieciaki@gmail.com
tel., 691 655 625

Informacje: www.facebook.com/archidzieciaki

W treści maila prosimy podać imię i nazwisko dziecka, adres mailowy oraz telefon komórkowy do kontaktu.

Serdecznie zapraszamy!