☰ menu

Warsztaty varsavianistyczno-plastyczne

niedz.
13.01.2013

Dzięki krótkim filmom i zdjęciom oraz przedmiotom z epoki dowiadują się, jak wyglądały dawniej ulice, domy, środki transportu i życie codzienne mieszkańców. Warsztaty plastyczne (malowanie, rysowanie, lepienie, klejenie, modelowanie i tworzenie kolaży) umożliwiają naukę poprzez zabawę oraz rozwijają wyobraźnię. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych edukatorów.13.01 (niedz.), 16.00 – Warsztaty varsavianistyczno-plastyczne dla dzieci w cyklu „Kino, kawa i Warszawa"

W tym czasie rodzicom polecamy:

13.01 (niedz.), 16.00 – „Kino, kawa i Warszawa" – PKF: Witajcie w stolicy (dok., 1972, 5′); Koty to dranie (fab., 1978, 59′), reż. Henryk Bielski
„Kino, kawa i Warszawa" to okazja do obejrzenia w kameralnej atmosferze filmów o Warszawie lub z Warszawą w tle. Tym razem zapraszamy na dwa nastrojowe filmy pokazujące miasto lat 70. Witajcie w stolicy to krótki satyryczny przewodnik po knajpach warszawskich z udziałem legendarnego duetu – Jana Himilsbacha i Jana Maklakiewicza. Fabuła filmu Koty to dranie jest pretekstem do ukazania obyczajów nowych i dawnych mieszkańców stolicy. Wraz z bohaterem krążymy po zaułkach starej Pragi i nowej, wielkomiejskiej części miasta. Organizator: DSH; patroni cyklu: Telewizja Kino Polska, Narodowy Instytut Audiowizualny, Studio Filmowe KADR.