☰ menu

Warsztaty rodzinne: Z łódeczki Łódź

czw.
10.08.2023
Szukacie pomysłu na kreatywne spędzanie czasu w gronie rodziny? Nie mogliście lepiej trafić! Obejrzycie wystawę, która zainspiruje Was do tego, by spojrzeć na sztukę z nowej perspektywy. Czeka Was półtorej godziny twórczego kombinowania pod opieką doświadczonego edukatora.

CZWARTEK 10. 08. G.12:30

Z ŁÓDECZKI ŁÓDŹ – dla dzieci 6 – 12 lat

Dlaczego miasto w centrum Polski nazywa się Łódź? Czy wiecie, że Łódź słynie nie tylko z dawnych fabryk włókienniczych, ale też z wielu małych rzek? Nawet część ulic biegnie w ich dawnych dolinach.

Kiedyś rzeczki i strumienie poruszały młyny, a później nad ich brzegami stawiano pierwsze łódzkie manufaktury, z których rozwinął się przemysł włókienniczy. Dziś większość tych rzek i strumieni płynie podziemnymi kanałami, z których wypływają poza centrum miasta.

Podczas zajęć poznamy podziemne, wodne życie Łodzi, a każdy uczestnik stworzy własną łódkę!

Informacje organizacyjne:

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 w g. 8.00-16.00 (pn.-pt.)

Bilet: 16 zł (dla pary opiekun+dziecko; kolejne dziecko + 8zł); Bilety do nabycia w kasie Muzeum lub biletomacie po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

Czas trwania: 90 min.

Spotykamy się: w budynku Kotłowni