☰ menu

Warsztaty rodzinne: Pajęczyna pokoleń

sob.-niedz.
09.09-10.09.2023
W ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, które w roku 2023 odbywają się pod hasłem „Żywe dziedzictwo. Tradycje od pokoleń”, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne zaprasza na 4 spotkania edukacyjne!
UWAGA: obowiązują zapisy: edukacja@maie.lodz.pl, 665 655 606

09.09.2023, godz. 11.00

WIZYTA W MAGAZYNIE STUDYJNYM DZIAŁU KULTUR LUDOWYCH KRAJÓW POZAEUROPEJSKICH

Opiekun działu przedstawi wybrane, najciekawsze zabytki wraz z ich historią, która sięga czasów przedwojennych. Obecnie w zbiorach, które wciąż są poszerzane o nowe zabytki, można wyróżnić kilka większych kolekcji: afrykańską, peruwiańską, japońską i australijską, z którymi na żywo będzie można zapoznać się podczas oprowadzania.

10.09.2023, godz. 11.00
WARSZTATY „PRZEKAZ OD RZECZY”

Czego możemy się dowiedzieć o życiu codziennym naszych przodków na podstawie wydobytych z ziemi przedmiotów? Dzięki eksponatom archeologicznym i ich kopiom uczestnicy spotkania będą mogli dosłownie dotknąć przeszłości. Ochotnicy będą mieli również okazję spróbować swoich sił w tworzeniu przedmiotów wzorowanych na zachowanych oryginałach. Program warsztatów został dostosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami wzroku.

16.09.2023, godz. 13.00
SPOTKANIE NA WYSTAWIE CZASOWEJ „ŁÓDŹ SPRZED ŁODZI” –
CO I KIEDY JEDZONO W PRADZIEJACH?

Co o Łodzi może powiedzieć archeologia? Jakie zabytki archeologiczne odkryto na terenie naszego miasta? Serdecznie zapraszamy na oprowadzanie poświęcone tematowi kulinariów w pradziejach. Na przestrzeni kolejnych epok widoczna jest zmiana w diecie oraz sposobie przygotowania, spożywania i przechowywania posiłków. Oprowadzanie z tłumaczem PJM

16.09.2023, godz. 11.00
WARSZTATY RODZINNE „PAJĘCZYNA POKOLEŃ”

Uczestnicy warsztatów poznają tradycję dekorowania izb pająkami. Skąd wzięły się pod strzechą? Jaką mają symbolikę? Co ma z nimi wspólnego legenda o Panu Twardowskim? Na te pytania będzie można poznać odpowiedzi podczas spotkania, a także stworzyć jedną z wersji pająka. Warsztaty rodzinne dla dzieci w wieku 7-11 lat
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Napisz do nas: edukacja@maie.lodz.pl lub zadzwoń: 665 655 606