☰ menu

30.10-17.11.2011

III WARSZTATY REGIONALNE
Szkoła Podstawowa nr 46 w Łodzi

III Warsztaty Regionalne pod hasłem Łódź: Centrum przemysłów kreatywnych odbyły się 21 X 2011 r. w godzinach 13.00-16.00.

Patronat nad Warsztatami objął osobiście Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu  prof. nadzw. dr hab. Grzegorz Michalski. Organizatorami, obok oczywiście szkoły, byli: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, Rada Osiedla „Katedralna”, Wydziałowa Rada Pracodawców  przy WNoW  UŁ, partnerami: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Parafia Ewangelicko – Augsburska  św. Mateusza w Łodzi,  Parafia Ewangelicko – Reformowana w Łodzi, patronat medialny : Miasto Dzieci i TVP 3 o/Łódź.

Z zaproszenia skorzystało 19 szkół. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: Wizytator ŁKO p. Anna Krajewska, Inspektor Departamentu Spraw Społecznych WE UMŁ p. Sylwia Zawisza, Przewodniczący Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole mecenas Jan Bodo- Katański, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi Pani Elżbieta Koncewicz, Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej Pan Jarosław Jędrych, proboszcz parafii ewangelicko – reformowanej  pastor Semko Koroza,  dyrektor SP 203 w Łodzi p. Aleksandra Podlasin – Kubus, pracowniczy CMW, dr Anna Maszorek – Szymala z UŁ wraz z gronem znakomitych łódzkich sportowców, przedstawiciele Rady Osiedla Katedralna oraz przedstawiciele mediów.

Zajęcia dla uczniów prowadzone były w salach warsztatowych oraz kościołach ewangelickich, dla nauczycieli – w Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej.

Warsztaty przebiegały według następującego porządku:
1.    Powitanie gości, prelekcja pracownika CMW na temat oferty Muzeum, pokaz mody – Publiczne Gimnazjum nr 25,  występ zespołu  Simply Dance

2.    Zajęcia warsztatowe dla grup szkolnych: zajęcia taneczne (prowadzili trenerzy szkoły tańca i SP 34), zajęcia teatralne „Czego widz nie widzi”, zajęcia komputerowe – projektujemy logo warsztatów, Księży Młyn – Miasto w mieście, Plastyczno – muzyczne impresje o Łodzi, zajęcia projektowania stroju, Fashion in Lodz, zajęcia przyrodnicze, „Cos z niczego” – łódzka moda, zajęcia rzeźby,  Łódź sportowa „Fabryka talentów” – zajęcia prowadzone przez znanych łódzkich sportowców, warsztaty w kościołach ewangelickich.

3.    Zajęcia dla opiekunów w Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej
4.    Poczęstunek
5.    Podsumowanie warsztatów, pokaz w wykonaniu Grupy Capoeira UNICAR Łódź, wręczenie upominków.

Warsztaty zrealizowane zostały na najwyższym poziomie dzięki zaangażowaniu naszych przyjaciół i partnerów oraz pracy i kreatywności całej społeczności SP 46.
Wszyscy goście podkreślali bardzo wysoki poziom imprezy, doskonałą organizację i zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznej edycji.

Już teraz serdecznie zapraszamy!

mgr Barbara Cygan
Dyrektor  Szkoły Podstawowej nr 46 w Łodzi