☰ menu

Warsztaty Po-łączenia (3-5 lat)

wt.
24.06.2014

Podczas warsztatów tematycznie powiązanych z kalendarzem świąt i rytmem pór roku zastanowimy się – Czy litery mieszczą się tylko w alfabecie, czy można je znaleźć także w ornamencie? Czy tylko zwierzęta zapadają w sen zimowy, czy może da się przezimować także rośliny? Czy nieużywane od dawien dawna piosenki, rymy i słowa mogą nam pomóc w lepszym rozumieniu dzisiejszej rzeczywistości?

Pobudzamy pomysłowość i uczymy się zaradności. Aby umieć skroić świat na własną miarę. Zajęcia prowadzone są przez Justynę Sławik i Justynę Mazur (duet edukacyjny Sztukolotnia) w oparciu o działania poruszające zmysły, trening twórczości oraz gry aktywizujące (słowne, ruchowe, pamięciowe, logiczne).

Fot. Sztukolotnia

Zajęcia mają na celu rozwój dziecięcej ciekawości,  umiejętności pracy w grupie i przezwyciężania trudności. Przybliżają przeszłość dla lepszego rozumienia świata, w którym dorastają dziś dzieci.

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Zajęcia odbywają się we wtorki, w godzinach od 17.00 do 18.00.

Zapisy na semestr: luty – czerwiec  rozpoczynają się 10 lutego.

Rodziców oczekujących na uczestników zajęć zachęcamy w tym czasie do zwiedzania naszych wystaw – bez konieczności kupowania biletu.

Terminy zajęć:
Luty: 18, 25
Marzec:  4, 11, 18, 25
Kwiecień: 1, 8, 15, 22, 29
Maj: 6, 13, 20, 27
Czerwiec: 3, 10, 17, 24

Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1

Karnet (4 zajęcia w ramach semestru): 60 zł
Bilet na pojedyncze zajęcia: 20 zł

Informacje i rezerwacje: e-mail: szelingowska@etnomuzeum.eu, tel. (12) 430 18 27, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 16.00.