Zapraszamy na warsztaty rodzinne wokół tradycji i kultury żydowskiej. Warsztaty prowadzone są metodą drop-in – kilka równoległych aktywności, łączących ze sobą elementy zabawy, wiedzy i działań twórczych. Część z nich odbywa się również na wystawie stałej. Spotkaniom towarzyszy nieformalna atmosfera rodzinnego pikniku z małym poczęstunkiem. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie!
Warsztaty odbywają się w godzinach 11:00-14:00.
Cykl zajęć rozpoczynamy we wrześniu 2016.
Cena biletu rodzinnego: 30 zł (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 10zł). Karnet na dowolnie wybrane 5 warsztatów: 120 zł (1 dziecko + opiekunowie, każde następne dziecko + 50zł)
Bilety można kupić w kasie muzeum i na www.bilety.polin.pl. Karnety można kupić tylko w kasie muzeum.
Informacje: ukrolamaciusia@polin.pl, 22 47 10 303
HARMONOGRAM I OPISY WARSZTATÓW:
27 listopada 2016 „W świecie żydowskich melodii”
Słuchamy, nucimy, śpiewamy. Zapraszamy na warsztaty muzyczne z tradycyjną muzyką żydowską. Warsztaty w ramach projektu „Kolberger po żydowsku”
4 grudnia 2016 „Koszerne przyjęcie mikołajkowe”
Co mogą jeść Żydzi? Musimy to wiedzieć, żeby przygotować wspólnie koszerny poczęstunek. Na naszych warsztatach kulinarnych nie zabraknie także mikołajkowych prezentów.
18 grudnia 2016 „Chanukowe warsztaty rodzinne”
Zapraszamy na wspólne świętowanie podczas Chanuki – święta świateł. Będziemy bawić się światłem, jeść tradycyjne potrawy, tworzyć i muzykować w audytorium. Przed warsztatami tego dnia zapraszamy także na rodzinny spacer tematyczny po wystawie stałej „Chanuka” . Zwiedzając wystawę, dowiemy się, dlaczego chanukowy świecznik ma osiem ramion i jaka chanukowa baśń rozgrywa się w lesie. Nauczymy się świątecznych piosenek i gry w bączka (drejdla). Spacer rozpoczyna się o 12:30, warsztaty – o 15:00.
15 stycznia 2017 „Na ślubnym kobiercu”
Wyobraźcie sobie, że stoicie przed synagogą w dniu żydowskiego wesela… Potrzebne Wam będą – kapelusze, welony, czepce, obrączki, które sami zrobicie na warsztatach.
29 stycznia 2017 „Panie i panowie, zapraszamy do salonu”
Wspólnie odtworzymy świat dawnych salonów i kawiarni literackich, w których przebywali żydowscy poeci i pisarze. Z przygotowanych rekwizytów i scenografii powstanie spektakl teatru cieni.