☰ menu

Warsztaty Muzykoteki Szkolnej – Miasto Stereo

niedz.
23.08.2015

Projekt „Miasto Stereo" pokazuje, że muzyczne dziedzictwo kulturowe możemy odkrywać zarówno odnosząc się do zasobów i kanonu, jak i topografii miasta.

Zapraszamy na bardzo melodyjny, ale i oryginalny spacer po ulicach Warszawy. Zabierzemy Was na wędrówkę po uliczkach dzielnic Służew i Ursynów szukając muzyki w najmniej oczekiwanych miejscach. Jesteś melomanem, a może słoń nadepnął Ci na ucho? Nie ważne! Ulicą Nutki skoczymy na Pięciolinii, by Koncertową przejść do Symfonii na Okaryny ;). W trakcie wyprawy wykonamy szereg gier i zabaw, które sprawią, że z muzyką będziesz "za pan brat". Będziemy słuchać sonat, budować burzowe instrumenty, ale i poznawać ciekawostki na temat dzielnic.

Spacer będzie miał formę story-tellingową, w czasie której w interaktywnie poznamy historię Ursynowa i Służewia. Na uczestników będą czekały liczne zadania i zagadki, za których wykonanie czekają nagrody.

Na spacer zapraszamy całe rodziny z dziećmi, również tymi siedzącymi w wózkach ;).

Ola Mrozowska i Ola Tatarczuk

– założycielki pracowni Dwie Ole. Skupiają wokół siebie zespół animatorów, projektantów i producentów, i od 2010 roku działają razem w obszarze projektowania zmiany społecznej, szeroko rozumianej edukacji i animacji oraz promocji i rozwoju dziedzictwa kulturowego. Realizują warsztaty i szkolenia dla dorosłych i dzieci z obszaru sztuk wizualnych oraz edukacji kulturalnej, jak i kompleksowe programy artystyczne i edukacyjne w oparciu o statutową działalność firm/fundacji instytucji.

23.08. – g. 17.00

dzieci w każdym wieku

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.