Pewnego dnia w przestrzeni publicznej spotykają się dwa słowa – otwarta i zamknięta. Ich wzajemna opozycja jest dziś powszechnie znana, ich niechęć do siebie wymowna, a odwieczny spór zakorzeniony w historii. Lecz owego dnia dojdzie do ich prawdziwego zwarcia, skutki pozostają nieznane, znane są natomiast okoliczności. Szereg warsztatów twórczych przygotowanych i przeprowadzonych przez Młody Uniwersytet Artystyczny.
9 maja 2016, poniedziałek, 10.00–11.30 „W linii – na podłożu”
Warsztat dla dzieci przeznaczony dla szkół podstawowych, dla klas l-III
10 maja 2016, wtorek, 10-11.30 „Na płasko – w dwuwymiarze”
Warsztat dla dzieci przeznaczony dla szkół podstawowych, dla klas IV-VI
11 maja 2016, środa, 10-11.30 „W przestrzeni – wokół”
Warsztat dla dzieci przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych
12 maja 2016, czwartek, 10–11.30 „Wirtualnie – cyfrowo”
Warsztat dla dzieci przeznaczony dla szkół podstawowych, dla klas IV-VI
13 maja 2016, piątek, 10-11.30 „Poza wymiarem”
Warsztat dla dzieci przeznaczony dla szkół podstawowych, dla Liceum
Na wszystkie warsztaty o obowiązują zapisy, liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
zapisy: mlodyuniart@gmail.com
Młody Uniwersytet Artystyczny. Jest to inicjatywa Pracowni Działań Twórczych i Edukacyjnych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która specjalizuje się w przygotowywaniu i przeprowadzaniu warsztatów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
Prowadzący
Natalia Kołacz
studentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, trzykrotnie wyróżniona Stypendium Rektora a dwukrotnie stypendium zagranicznym. Prowadzi warsztaty twórcze dla małych i większych, a także bierze udział w organizacji wydarzeń kulturalnych i festiwali. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym.
Aleksandra Grzegorek
studentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W swojej praktyce artystycznej zajmuje się grafiką projektową oraz rysunkiem. Działa również prowadząc warsztaty twórcze w Poznaniu, a także w swoim rodzinnym mieście – Łowiczu.
Karolina Janikowska
absolwentka Edukacji Artystycznej i Intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu (2014). Prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pracuje również jako wychowawca kolonijny. W dziedzinie sztuki zajmuje się tkaniną artystyczną, rzeźbą i nowymi mediami.
Joanna Grochulska
absolwentka Edukacji Artystycznej (2014) oraz studentka Architektury Wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Trzykrotnie wyróżniona Stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Lubi pracować z ludźmi – małymi, średnimi i dużymi. Kocha przedmioty z duszą, ładne wnętrza oraz Skandynawię.
Zuzanna Bartczak
studentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Aktywnie działa w dziedzinie grafiki, rysunku i warsztatów twórczych. W swoich pracach przetwarza codzienność, łącząc przeszłość ze zmyśloną teraźniejszością.
Mateusz Pietrowski
absolwent Edukacji Artystycznej oraz Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, nagradzany stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Bierze udział w licznych wystawach oraz plenerach malarskich w kraju i za granicą, a także projektuje i prowadzi warsztaty twórcze.