☰ menu

Warsztaty kreatywne dla dzieci i lekcje języka kurdyjskiego

sob.
08.03.2014

To tylko kilka pytań, na które młodsi i nieco starsi goście Galerii Bronowice znajdą odpowiedzi w najbliższą sobotę, 8 marca. W „Akademii w Bronowicach" odbędą się bezpłatne warsztaty kreatywne dla dzieci, natomiast w lokalu „Stolice Kultury", lekcje języka kurdyjskiego.

Kolejne już spotkanie z kulturą w Galerii Bronowice rozpocznie się zajęciami dla dzieci pt. „Nie tylko kobiety lubią modę". Najmłodsi przeniosą się w wyobraźni do czasów XVIII wieku, dowiedzą się jakie stroje i fryzury nosiły wtedy kobiety oraz dlaczego peruki były wówczas modne. Co więcej, będą mogli poczuć się jak prawdziwi projektanci. W trakcie warsztatów powstaną nie tylko niepowtarzalne projekty strojów, ale też biżuteria oraz ozdoby do włosów.

Zajęcia „Nie tylko kobiety lubią modę" odbędą się w sobotę w godz. 11:00-12:00 oraz 12:15-13:15, w lokalu „Akademia w Bronowicach" na poziomie +1 galerii.

Nieco starsi będą mogli poznać podstawy języka kurdyjskiego. Przez cały marzec, w lokalu „Stolice Kultury" w każdą sobotę odbywać się będą warsztaty „Jak to powiedzieć po kurdyjsku?". Wszyscy chętni będą mogli poznać podstawy tego egzotycznego języka oraz dowiedzieć się na czym polega różnica miedzy dwoma głównymi dialektami Regionu Kurdystanu.

Lekcje języka kurdyjskiego odbędą się w sobotę w godz. 14:00-15:00 w lokalu „Stolice Kultury" na poziomie 0.

Wszystkie zajęcia w Galerii Bronowice są bezpłatne. Serdecznie zapraszamy!