☰ menu

warsztaty i spektakl dla dzieci

niedz.
17.04.2011
Kraina ta, zwana oficjalnie Sceną Dziecka, zaprasza do siebie wszystkich – dużych i małych – ale przede wszystkim postacie  świata rzeczywistego, które osiągnęły dojrzałość wiekową i liczą sobie już ponad trzy lata !

Po podróży w czasie ze spektaklem "Calineczka" (godz. 13.00), wszystkie obecne na spektaklu dzieci zapraszamy na "Warsztaty teatru lalkowego Twórcze Dzieciaki"

Na warsztatach dzieci stworzą własny teatr lalkowy oraz poznają jego tajemnice. Pokażemy dzieciom różne rodzaje lalek (pacynki, jawajki, marionetki, mapety), podstawowe techniki animacji, konstrukcje lalki teatralnej. Poprzez formę warsztatów chcemy stworzyć dzieciom okazję do rozwijania kreatywności,  poprawnego posługiwania się głosem. Nauczymy dzieci jak ożywiać lalkę teatralną na scenie, tak, aby mogła się stać bohaterem ich bajkowego przedstawienia.

Jaką bajkę zrealizujemy na scenie? Być może dobrze znaną, a może wymyślonych przez samych uczestników. Bedzie zależało to od wyobraźni samych dzieci.
Zajęcia prowadzone będą w formie warsztatowej, wykorzystującej aktywne metody pracy.
„Calineczka” H. Ch. Andersen
– 17 kwietnia 2011 r., godz. 13.00
Reżyseria: Katarzyna Podurgiel
Lalki: Anna Polarusz
Występuje: Anna Polarusz
Muzyka: Lena Ledoff
Produkcja: Laboratoria Twórcze
Opis przedstawienia:
Spektakl dla najmłodszych. Klasyka literatury dziecięcej obfitująca w mądrość i empatię. Utrzymana w klimacie Andersena poetycka, pełna ciepła opowieść o małej dziewczynce, która patrzy na swiat wielkimi, pełnymi miłości oczyma, połączona ze wzruszającą opowieścią prostej kobiety. Całość dopełnia muzyka grana na żywo. Spektakl Andersena jest mądrą refleksją nad niejednoznacznym światem postaci i ludzi, w którym przegląda się nasza rzeczywistość. Interaktywny spektakl dla dzieci i dorosłych, od 5 do 105 lat.
Zobacz trailer: http://www.youtube.com/watch?v=buOfheUjNMY&feature=player_embedded

Spektakle odbywają się na "Scenie Dziecka" – Stare Miasto ul. Jezuicka 4 /wejście od ul. Brzozowej/
Cena biletów: 20 pln
REZERWACJE i więcej informacji:
Email: oblicza.sztuki@gmail.com
Tel: + 48 796 550 570; 793 355 353