☰ menu

Warsztaty fotograficzne dla dzieci

wt.-czw.
05.07-28.07.2011

Rezultatami projektu będzie seria 15 projektów zdjęciowych (po 5 projektów z każdego miasta), które następnie zostaną pokazane na 3 wystawach w Krakowie, Warszawie i Poznaniu oraz w postaci prezentacji multimedialnej na stronie internetowej projektu.
Dzieci w oparciu o legendy miejskie i tradycje lokalne związane z historią ich miasta/dzielnicy, bądź opowieści usłyszane od rodziców, dziadków, sąsiadów, stworzą ich fotograficzne adaptacje. Projekt będzie łączył naukę i niezapomnianą przygodę dla najmłodszych, która zakończy się multimedialną prezentacją prac na stronie internetowej projektu oraz wystawami w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Po zakończeniu zadania każde z dzieci otrzyma fotografię, której było autorem.
Podczas warsztatów dzieci odkryją zupełnie inne oblicze rodzinnych miejsc, uważniej przyjrzą się otaczającym przestrzeniom, spotykanym ludziom. Dzieci przefiltrują przez swoją wyobraźnię i wrażliwość zasłyszane legendy, poznają tradycję miast w których mieszkają, a jednocześnie na nowo się do niej ustosunkują. Projekt składał się będzie z 3 etapów. Nad realizacją każdego z etapów czuwał będzie kurator projektu w danym mieście.
Projekty zostaną następnie wyprodukowane w profesjonalnym laboratorium fotograficznym i pokazane na wystawach w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Całość zostanie zmontowana w prezentację multimedialną, która zostanie przedstawiona na stronie internetowej projektu. Projektowi będzie towarzyszyć dokumentacja fotograficzna realizacji zadania, która zostanie umieszczona na stronie internetowej projektu. Na stronie internetowej zostaną również zamieszczone aktualności związane z projektem, opisy projektów stworzone wspólnie przez kuratorów i młodych artystów oraz powstanie specjalna sekcja SOCJUM, którą tworzyd będą sami uczestnicy.

Organizator: Akademia Fotografii
Partnerzy: Instytut Kultury Wizualnej, Stowarzyszenie Mierz Wysoko (Warszawa), Serduszko dla Dziecka (Warszawa), Dom Kultury Praga (Warszawa), Nowohuckie Centrum Kultury (Kraków), Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Klub" (Poznań).
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KONTAKT:
Wiktoria Smoła