☰ menu

PROGRAM DK STOKŁOSY,  czerwiec 2015

WTOREK 02.06
godz. 17-19  Światowe stolice mody
Na zajęciach odwiedzimy najważniejsze stolice mody – Paryż, Londyn,  Nowy York, Mediolan, poznamy najsławniejszych projektantów.
Dzieci wykonają bawełniane koszulki malowane według swoich własnych projektów.

WTOREK 09.06
godz. 17-19
 W rytmie Samby – Brazylia
Tym razem odwiedzimy Brazylię symbol słońca, gorącej wody Oceany Atlantyckiego, piłki nożnej i karnawału, kawy oraz samby. Poznamy pięć głównych regionów, różniących się kulturą, krajobrazem i stylem życia. Zwiedzanie zaczniemy od Rio  – cudowne miasto, leżące na wzgórzach i wyspach, zobaczymy Corcowado, figurę Chrystusa Zbawiciela, Góra Cukru, Copacabana Dowiemy się kim  są „cariocas", co jest wizytówką Sao Paulo, główną atrakcją Stanu Minas Gerais oraz sprawdzimy co słychać w stolicy.
Na koniec słuchając rytmów samby wykonamy magnesy i ramki z symbolami Brazylii.

WTOREK 16.06
godz. 17-19
Magia Krakowa
O Magii Krakowa wie chyba każdy. Śladami królów wybierzemy się na zwiedzanie Zamku Królewskiego, sukiennic, Wawelu. Poznamy legendy krakowskie o smoku wawelskim, Wandzie i żółtej ciżemce. Na Kazimierzu zobaczymy zabytkowe synagogi, wysłuchamy prawdziwej historii o barbakanie.
W części plastycznej dzieci wykonają portret smoka.

WTOREK 23.06

godz. 17-19  Noc Świętojańska na Kaszubach

Na zajęciach dowiemy się skąd wzięła się nazwa miejsca i mieszkańców Kaszub, gdzie obecnie zamieszkują, jakie są ich tradycyjne stroje i potrawy. Zobaczymy jak wyglądało pismo kaszubskie, alfabet, posłuchamy dialektu, sprawdzimy, czy dzieci uczą się jeszcze języka kaszubskiego w szkołach. Dzieci wysłuchają opowieści o tradycjach Nocy Świętojańskiej (23/24.06) oraz o poszukiwaniu kwiatu paproci.

W części plastycznej wykonamy pamiątkę z motywami regionalnymi.

—————————–

Warsztaty prowadzone  są według autorskiego programu  i przygotowane z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Tematy zajęć  ilustrowane są prezentacją multimedialną przeplataną  tematycznymi zabawami  ruchowymi i plastycznymi.  Prowadzący wciągają dzieci do dyskusji, zachęcają do wyrażania swoich opinii i dokonywania porównań. Wszystkie elementy są dopasowane do zakresu umiejętności i możliwości biorących udział w kursie osób. Dzięki temu dzieci nie tylko poszerzają swoją wiedzę o świecie, ale przede wszystkim świetnie się bawią.

Zajęcia odbywają są we wtorki w Domu Kultury Stokłosy przy ul. Lachmana 5 (sala plastyczna)

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zapisy :

zapisy@etnosfera.pl  lub pod nr tel. 604 625 016.

Cennik warsztatów :

Paszport jednorazowy: 20zł
Paszport uprawniający do 5 podróży: 90zł
Paszport uprawniający do 10 podróży:150zł

(do wykorzystania na cały semestr)

Zapraszamy też do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.facebook.com/etnosfera .