☰ menu

Warsztaty dziennikarskie i spotkania podróżnicze w Domu Muz

czw.
21.11.2013

Dla przypomnienia: wiosną torunianie zgłaszali swoje pomysły na wydarzenia artystyczno-kulturalne po lewej stronie Wisły, zaś sześć najlepszych inicjatyw otrzymało dofinansowanie na ich przeprowadzenie. Działania dofninasowuje Narodowe Centrum Kultury. Najbliższe obywatelskie projekty, które zostaną zrealizowane to cykl spotkań podróżniczych „Podróże małe i duże” oraz warsztaty dziennikarskie.

Ta pierwsza impreza skierowana jest zarówno do dużych jak i małych odbiorców. Spotkania składać się będą z prelekcji poprowadzonej przez podróżnika połączonej z pokazem slajdów i dyskusją oraz rodzinnych warsztatów

– etnicznych bądź poświęconych podróżowaniu z maluchem.

Poprzez spotkania z doświadczonymi podróżnikami oraz warsztaty z bezpieczeństwa w podróży, pakowania „młodego podróżnika” itp. chcemy zachęcić do podróżowania z dziećmi, nie tylko w odległe zakątki świata, ale również do regionalnych wycieczek krajoznawczych – wyjaśniają autorki projektu, Agnieszka Siejka i Aneta Niewęgłowska

Pierwsze spotkanie, zatytułowane „Chiny – z dala od wielkiego miasta”, odbyło sięw sobotę 21 września  w Domu Muz przy ul. Poznańskiej 52 i zostało poprowadzone przez Annę Jaklewicz, zdobywczynię Travelera 2012. Po prelekcji odbyły się warsztaty tworzenia chińskich lampionów dla dzieci w wieku 5-10 lat i ich rodziców. Natomiast tydzień później 28 września organizatorzy zaprosili na spotkanie „Lewobrzeżny Toruń w obiektywie”, które zakończy się warsztatami fotograficznymi i wycieczką po forcie XIII. Cykl będzie kontynuowany. Na wszystkie spotkania obowiązuje wstęp wolny.

Z kolei warsztaty dziennikarskie przeznaczono dla wszystkich osób (powyżej 15 roku życia), które są chętne do współtworzenia gazety mieszkańców lewobrzeżnego Torunia. Po spotkaniach warsztatowych z profesjonalnymi dziennikarzami, uczestnicy przejdą do części praktycznej. Ich zadaniem będzie stworzenie podgórskiego miesięcznika kulturalno-historycznego, w którym znajdą się m.in. informacje o życiu dzielnicy, ciekawostki historyczne oraz wywiady z interesującymi mieszkańcami Podgórza. Udział w warsztatach jest darmowy.

Szczegółowe informacje o projekcie oraz realizowanych inicjatywach dostępne są na blogu projektu pod adresem www.dommuz.blogspot.com

„Podróże małe i duże”
Agnieszka Dąbrowska (Dom Muz)
Agnieszka Siejka (autorka projektu)

21.11, godz. 11.00
Z dzieckiem na krańce świata

Wstęp wolny – OBOWIĄZUJĄ ZAPISY!